فناوری

سهم ۲۰ درصدی ابزارهای همراه از پرداخت‌های مالی در سراسر جهان

منبع: همکاران سیستم
برآوردهای یک شرکت پژوهشی نشان می‌‏دهد در ماه دسامبر سال ۲۰۱۳ حدود ۲۰ درصد از کل تبادلات مالی صورت گرفته در سراسر جهان از طریق ابزارهای همراه صورت گرفته است. 
 
به گزارش وب‏ سایت pcworld، شرکت هلندی آدین (Adyen) با انجام یک بررسی دریافته است که انجام تراکنش‌های مالی از طریق ابزارهای همراه در مقایسه با سال ۲۰۱۲ حدود ۵۵ درصد افزایش یافته است. این شرکت سهم ابزارهای همراه از تراکنش‌های مالی صورت گرفته در سراسر جهان را ۵. ۱۹ درصد اعلام کرده است.
 
بر اساس این گزارش، آیپد و آیفون اپل پرکاربرد‌ترین ابزارهای همراهی بوده که برای پرداخت‌های همراه مورد استفاده قرار گرفته است. سهم آیپد از پرداخت‌های همراه در دوره بین سپتامبر تا دسامبر ۴۱ درصد اعلام شده است. سهم آیفون از این پرداخت‏‌ها نیز ۶. ۳۱ درصد برآورد شده است. این در حالی است که سهم گوشی‌های اندرویدی از پرداخت‌های همراه ۲۰ درصد و سهم تبلت‌های اندرویدی نیز ۶. ۶ درصد برآورد شده است. سهم ابزارهای همراه تحت ویندوز فون و بلک بری نیز در مجموع کمتر از یک درصد بوده است. 
یافته‌های این شرکت نشان می‌‏دهد سهم آیفون اپل از کل پرداخت‌های همراهی که از طریق گوشی‌های هوشمند صورت گرفته است از ۵. ۶۸ درصد در آوریل ۲۰۱۳ به ۶۰ درصد در دسامبر این سال کاهش یافته است و در مقابل سهم ابزارهای اندرویدی نیز از ۷. ۳۰ درصد به ۷. ۳۸ درصد افزایش یافته است. 
شرکت آدین در این تحلیل صنایع مختلفی مثل گردشگری، فروشگاهی، بلیط‏ فروشی، بازی و کالاهای دیجیتال را بررسی کرده است. یافته‏‌ها نشان می‌‏دهد که در صنعت فروشگاهی، خریداران بیش از آنکه از رایانه برای پرداخت و انجام تراکنش‌های مالی استفاده کنند، از تبلت استفاده می‌‏کنند.

​​