فناوری اطلاعات

باشگاه مدیران

۲ سال زمان برای آغاز فعالیت CIO جدید

منبع: همکاران سیستم
نتایج حاصل از مطالعه جدید نشان داد که برای برخی از مدیران اطلاعاتی که فعالیت‌های خود را در یک سازمان آغاز می‌کنند، زمان کافی در نظر گرفته نمی‌شود تا بتوانند کنترل کامل اوضاع را در دست بگیرند. 
 
گزارش جدید در این زمینه با عنوان زیر منتشر شده است: «چگونه مدیران اطلاعاتی (CIO) جدید این مسؤولیت را می‌پذیرند؟». به گزارش وب سایت news.techworld، در این گزارش آمده است که مدیران اطلاعاتی نسبت به دیگر مدیران سازمانی حد وسط حقوق تصدی‌گیری را در اختیار دارند و این در حالی است که میزان فسخ غیرارادی کار برای آن‌ها ۲۳ درصد بیشتر از دیگر مدیران سازمان است. 
 
محققان برای کسب نتایج یاد شده با ۲۱ مدیر اطلاعاتی در شرکت‌ها و سازمان‌های مختلف گفت‌وگو کردند و به این نتیجه رسیدند که اتفاقات یاد شده به این دلیل رخ می‌دهد که مدیران ارشد سازمان‌ها از مدیران اطلاعاتی جدید توقعات بیش از اندازه دارند. 
 
«جو پیپارد» (Joe Peppard) از کار‌شناسان «مدرسه اروپایی مدیریت و فناوری در برلین» در این خصوص گفت: «شما باید به مدیر اطلاعاتی جدید ۲ تا ۳ سال زمان بدهید تا بتواند میزان اثرگذاری خود را نشان دهد». او گزارش نهایی مربوط به این تحقیق را با همکاری «آنتونی گرث» (Anthony Gerth) از مدرسه بازرگانی کِلِی وابسته به دانشگاه ایندیانا تدوین کرده است. 
در این گزارش اعلام شد: «این زمان‌ها برای نشان دادن میزان اثرگذاری مدیران اطلاعاتی کافی نیست. این افراد پس از گذشت ۹۰ روز تازه فرآیندهای خود را در دست می‌گیرند». 

​​