تلفن همراه

HTC بالاخره به سوددهی رسید

شرکت تایوانی HTC گزارش مالی خود مربوط به سه ماهه پایانی سال 2013 میلادی را منتشر کرد و توضیح داد که اگرچه مجموع درآمدهای آن در این دوره زمانی کم شده است، اما سرانجام توانسته خود را به سوددهی برساند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت اعلام کرد که با وجود افزایش سود خود طی فصل پایانی سال 2013 میلادی، در مجموع از درآمدهای عملیاتی آن کاسته شده است.
 
شرکت HTC در دوره زمانی مشابه از سال قبل 60 میلیارد دلار تایوان درآمد داشته است که این رقم برای فصل پایانی سال 2013 میلادی 42.9 میلیارد دلار تایوان(1.4 میلیارد دلار آمریکا) محاسبه شد. میزان ضرر عملیاتی HTC در این فصل 1.6 میلیارد دلار تایوان محاسبه شد و این در حالی بود که طی فصل پایانی سال قبل سود عملیاتی آن 600 میلیون دلار اعلام شده بود.
 
با این وجود، سود خالص شرکت تولیدکننده گوشی‌های هوشمند HTC در سه ماهه آخر سال گذشته 310 میلیون دلار تایوان(10.2 میلیون دلار آمریکا) محاسبه شد تا این شرکت بار دیگر در شرایط سوددهی قرار گیرد.
"پیتر چو"(Peter Chou) مدیرعامل شرکت HTC گفت: «ما همچنان با گوشی‌های هوشمند جدید و پیشرفته بر بازار جهانی تمرکز می‌کنیم و با تولید گوشی‌های متوسط، سهم بیشتری از بازار جهانی را در دست می‌گیریم. در همین فرآیند ما قصد داریم ارتباط بهتری با مشتریان خود برقرار کنیم».
 
این مسئله به آن معنی خواهد بود که شرکت HTC قصد دارد به جای تولید گوشی‌های هوشمند پیشرفته و گران، بر گوشی‌های معمولی و ارزان تمرکز داشته باشد و از این طریق تعداد مشتریان خود را افزایش دهد.
 

​​