اپراتورها

عراق به اپراتورهای فعالش مجوز 3G میدهد

 
دولت عراق در تلاش است مجوز راه‌اندازی نسل سوم خدمات مخابراتی را با قیمت پایه 307 میلیون دلار به هر  یک از شبکه‌های فعلی موبایلی خود واگذار کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، در کشور عراق سه اوپراتور تلفن همراه حضور دارند که دایره فعالیت آن‌ها به خدمات GSM محدود می‌شود و در حالی که هیچ گونه اعتماد و اطمینانی به شبکه‌های ارتباطی این مراکز وجود ندارد، تعداد مشترکان موبایلی عراق روز به‌روز بیشتر می‌شود.
 
بر این اساس نبود خدمات 3G در این کشور عربی طی چند سال گذشته به وضوح دیده شده است و به همین دلیل دولت عراق می‌کوشد با کمک گرفتن از سه اوپراتور حاضر، این خدمات را در اختیار مشترکان بگذارد.
 
"احمد العمری" یکی از اعضای اسبق "کمیسیون ارتباطات و رسانه‌های عراق" گزارش داد که شورای وزیران عراق هفته گذشته برای واگذاری مجوز خدمات 3G با یکدیگر توافق کرده‌اند.
رقم کنونی برای هر مجوز 307 میلیون دلار اعلام شده است که البته این یک قیمت پایه محسوب می‌شود و احتمال تغییر آن وجود دارد. 
 
لازم به ذکر است که هر یک از شبکه‌های موبایلی عراق برای اخذ مجوزهای خود در سال 2007 میلادی 1.25 میلیارد دلار پرداخت کردند و در آن زمان گفته شده بود که این مراکز برای دریافت مجوز 3G نیاز به پرداخت هزینه مجزا ندارند.
 

۱ دیدگاه


​​