راه‌اندازی پورتال جامع دولت امارات برای دستگاه‌های موبایلی

مرکز تنظیم قوانین مخابراتی و رادیویی امارات(TRA) به صورت رسمی اعلام کرد که پورتال موبایلی دولت این کشور موسوم به mGovernment روی پایگاه اینترنتی www.mgov.government.ae راه‌اندازی شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این پورتال به عنوان منبع اصلی و مرکزی برای تمام اطلاعات مرتبط با سیستم‌ها و خدمات هوشمند دولت امارات متحده عربی محسوب می‌شود و متناسب با دستگاه‌های موبایلی مردم ساماندهی شده است.
 
این پورتال منبع اصلی ارایه دهنده ابزارها و نرم‌‌افزارهای دولتی محسوب می‌شود که خدمات سازمان‌ها و مراکز دولتی کشور امارات از این طریق روی دستگاه‌های موبایلی شهروندان ارایه می‌گردد.
در این پورتال همچنین آخرین به‌روزرسانی‌ها و خدمات مربوط به سیستم mGovernment از جمله اتفاقات مختلف، برنامه‌ها، ابزارهای جدید و خدمات دولتی در اختیار اماراتی‌ها قرار می‌گیرد.
 
این سایت اینترنتی به صورت مستقیم با پورتال جامع دولت امارات متحده عربی در ارتباط است و یکی از مهم‌ترین بخش‌های سیستم داده‌های باز(bayanat.ae) و سیستم مشارکت الکترونیک(sharik.ae) محسوب می‌شود.
 
"حامد عبید المنصوری" معاون مدیرکل واحد اطلاعات و دولت الکترونیکی در سازمان TRA و مدیر سیستم mGovernment Initiative گفت: «راه‌اندازی پورتال موبایلی دولت تاکید فراوان ما بر اثرگذاری سیستمmGovernment  را در طرح‌های مختلف نشان می‌دهد تا مردم بتوانند هرچه بیشتر از این خدمات بهره‌مند شوند».
 
این پورتال جامع گالری ابزارها، کدهای کوتاه، ابتکارات mGovernment، جوایز،‌ اخبار،‌ مراسم‌ها و دیگر منابع مرتبط را شامل می‌شود.
 

​​