تلفن همراه

تاکید اپل برای بزرگ کردن مدل جدید آیفون

این روزها شواهد و مدارک بیشتری منتشر می‌شود که تمامی آن‌ها تاکید بر برنامه‌های جدید اپل برای بزرگ‌تر کردن اندازه نمایشگر مدل جدید گوشی هوشمند‌ آیفون دارد.

به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، از مدت‌ها پیش اخبار فراوانی در مورد برنامه‌ جدید اپل برای عرضه گوشی هوشمند آیفون در دو اندازه مجزا منتشر شده بود. اما بیشتر این خبرها نشان می‌داد که شرکت اپل یکی از این دو محصول را با اندازه کنونی روانه بازار می‌کند.

اما گزارش جدید منتشر شده در روزنامه South China Morning نشان می‌دهد که هر دو مدل جدید گوشی هوشمند آیفون بزرگتر از مدل کنونی خواهند بود و بر این اساس می‌توان عرضه آیفون بزرگتر را در هر شرایطی پیش‌بینی کرد.

منابع آگاهی که مدل اولیه آیفون 6 را از نزدیک دیده‌اند به این روزنامه توضیح دادند که دو مدل جدید گوشی هوشمند آیفون با نمایشگرهای 4.7 یا 5.5 اینچی روانه بازار می‌شوند که از این رو می‌توان آن‌ها را هم‌اندازه محصولاتی دانست که توسط دیگر شرکت‌ها عرضه می‌شوند.

همچنین گفته شده کیفیت نمایشگر این گوشی جدید نسبت به مدل‌های قبلی بسیار افزایش یافته است از این رو می‌توان آن را محصولی قابل مقایسه با مدل جدید گوشی هوشمند Galaxy S4 سامسونگ دانست که به زودی وارد بازار می‌شود.

این گزارش باز هم بر این مسئله تاکید کرده است که گوشی‌های جدید اپل با پوشش یاقوت به دست کاربران می‌رسند که این پوشش، نمایشگر گوشی را مقاوم‌تر و باکیفیت‌تر می‌کند. این در حالی است که برخی دیگر از منابع آگاه از بروز برخی مشکلات اپل در این زمینه خبر داده‌اند و می‌گویند که پوشش یاقوتی برای گوشی‌های سال جاری آماده نمی‌شود و اپل از سال آینده این فناوری را مورد استفاده قرار می‌دهد.


​​