فناوری اطلاعات

کشورهای در حال توسعه رکورددار استفاده از شبکه‌های اجتماعی

نتایج یک مطالعه نشان می‌دهد کشورهای در حال توسعه از نظر استفاده از شبکه‌های اجتماعی از ایالات متحده که محل تولد فیس‌بوک و توییتر است، پیشی گرفته‌اند.
 
به گزارش The Wire، این مطالعه که توسط مرکز تحقیقات Pew برروی ۲۴ کشور در حال توسعه انجام شده نشان می‌دهد با وجود اینکه بیشتر مردم این کشورها هنوز به اینترنت دسترسی ندارند اما آن‌هایی که آنلاین هستند، علاقه وافری به استفاده از شبکه‌های اجتماعی دارند.
 
در بین کشورهای مورد مطالعه، لبنان با ۴۵ درصد و پاکستان با ۳ درصد بیشترین و کمترین تعداد کاربران گوشی‌های هوشمند را به خود اختصاص داده‌اند. در این ۲۴ کشور، ۷۸ درصد مردم از موبایل برای ارسال پیام استفاده می‌کنند. در بین کاربردهای دیگر گوشی‌های هوشمند می‌توان به عکاسی که در آمریکای جنوبی بیشترین طرفدار را دارد، اشاره کرد.
 
گرچه ۸۵ درصد مردم ایالات متحده به اینترنت دسترسی دارند ولی استفاده از شبکه‌های اجتماعی در کشورهای در حال توسعه بیشتر طرفدار دارد. برای مثال درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی در برزیل برابر کاربران آمریکایی است. کشورهایی نظیر ترکیه، روسیه و مصر از نظر درصد کاربران شبکه‌های اجتماعی از آمریکا هم جلو زده‌اند.

​​