تلفن همراه

فیس‌بوک WhatsApp را 19 میلیارد دلار خرید

فیس‌بوک اعلام کرد که با پرداخت 19 میلیارد دلار قصد دارد شرکت ارایه‌کننده سرویس ارتباطی و پیام‌رسان WhatsApp را خریداری کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این قرارداد به صورت نقد و ارایه سهام تکمیل می‌شود تا طی آن 450 میلیون مشترک این سرویس پیام‌رسان اینترنتی تحت پوشش غول شبکه‌های اجتماعی جهان قرار گیرند.
 
فیس‌بوک برای خرید شرکت WhatsApp رقم 16 میلیارد دلار را پیشنهاد داده است تا بر این اساس 12 میلیارد دلار را به صورت نقد و 4 میلیارد دلار هم از سهام شرکت فیس‌بوک را ارایه دهد. این قرارداد همچنین 3 میلیارد دلار دیگر را برای واحد سهام مسدود شده شامل می‌شود که موسسان و کارمندان WhatsApp طی چهار سال آینده آن را دریافت می‌کنند.
 
"مارک زوکربرگ"(Mark Zuckerberg) بنیانگذار شرکت فیس‌بوک اعلام کرد که این قرارداد طی مذاکرات 11 روزه به نتیجه رسیده است به اعتقاد او، WhatsApp سرویسی است که ارزش روبه‌رشد و زیادی دارد.
 
شرکت فیس‌بوک با سرعت زیاد به جلو حرکت می‌کند تا به بزرگترین ارایه دهنده خدمات موبایلی تبدیل شود و در این فرآیند شرکت Instagram را نیز به تازگی خریداری کرده است. اعداد و ارقام منتشر شده نشان می‌دهد که نیمی از درآمد کنونی فیس‌بوک از کاربران موبایلی این شرکت حاصل می‌شود.
 
اگرچه شرکت WhatsApp برای سرویس خود به‌ازای هر کاربر سالانه یک دلار دریافت می‌کند، اما افزودن شدن آن به فیس‌بوک باعث می‌شود تا این شبکه اجتماعی به بزرگترین آژانس تبلیغاتی جهان تبدیل کند.
 

​​