تلفن همراه

نخستین گوشی با سیستم‌عامل Ubuntu تا آخر امسال می‌آید

سیستم‌عامل موبایلی Ubuntu که مخصوص گوشی‌های هوشمند ساخته شده است از اواخر امسال به دست کاربران جهانی می‌رسد و شرکت Canonical به عنوان متولی این سیستم‌عامل اعلام کرده که برای ساخت گوشی‌های جدید با شرکت Bq در اسپانیا و Meizu در چین قرارداد منعقد کرده است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت Canonical توضیح داد که هم‌اکنون همکاری‌های گسترده‌ای با این شرکا آغاز کرده است تا نخستین دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل Ubuntu را اواخر سال جاری میلادی روانه بازار کند. البته باید گفت که فروش این محصول در مرحله نخست به صورت محدود و از طریق سایت‌های اینترنتی انجام می‌شود.
 
"مارک شاتلورث"(Mark Shuttleworth) موسس شرکت Canonical و Ubuntu توضیح داد: «صنعت تلفن همراه برای مدت‌های طولانی به دنبال جایگزینی برای محصولات کنونی می‌گشته است. سیستم‌عامل Ubuntu قابلیت‌های فراوانی را در اختیار شرکای ما می‌گذارد و یک پلتفورم جامع را به کاربران ارایه می‌دهد. این سیستم‌عامل تجربه کاملا متفاوتی را نسبت به iOS و اندروید ارایه می‌دهد و کاربری‌های بسیار بهتری دارد».
مرکز Carrier Advisory Group به عنوان متولی توسعه‌دهنده سیستم‌عامل Ubuntu هم‌اکنون 16 عضو دارد و هنوز به درستی مشخص نیست کدام یک از آن‌ها قصد تولید گوشی هوشمند با این سیستم‌عامل را دارند.
 

​​