تلفن همراه

قیمت مدل‌های کارکرده گوشی‌ هوشمند اعلام شد

کارشناسان اعلام کردند مدل کارکرده گوشی هوشمند آیفون ۵ اپل ۲۲۵ دلار ارزش دارد و در مقابل گوشی هوشمند Galaxy S4 سامسونگ ۱۶۰ دلار و مدل Galaxy S3 نیز ۷۰ دلار می‌ارزد.
 
 
نتایج حاصل از مطالعه جدید «مرکز تحقیقات مشترک هوش مشتری» نشان داد که کمتر از 20 درصد صاحبان گوشی‌های هوشمند پس از خرید دستگاه جدید، مدل قبلی را می‌فروشند یا آن را معاوضه می‌کنند.
 
به گزارش فارس به نقل از بیزنس‌اینسایدر، بر این اساس، اگر شما جزء 80 درصدی هستید که گوشی‌ هوشمند قدیمی خود را نگه می‌دارید، بد نیست که در این زمینه تجدیدنظر کنید.
 
مرکز UBS چند روز قبل گزارشی را در مورد فرآیند به‌روزرسانی گوشی‌های هوشمند منتشر کرد. در این گزارش جدولی منتشر شد که میانگین قیمت گوشی‌های مرسوم و معمول دست‌دوم اعلام شده بود.
 
در این گزارش اعلام شد که مدل کارکرده گوشی هوشمند آیفون 5 اپل 225 دلار ارزش داد و در مقابل گوشی هوشمند Galaxy S4 سامسونگ نیز 160 دلار می‌ارزد. با این وجود اگر به حراجی‌های آنلاین Craglist و eBay مراجعه کنید، می‌توانید گوشی‌های دست‌دوم خود را با قیمت بهتر به فروش برسانید.
 
در کشور آمریکا زمانی که شما گوشی هوشمند جدید می‌خرید، معمولا یک قرارداد مخابراتی دو ساله را با اوپراتور خود به امضا می‌رسانید تا به صورت ماهانه هزینه گوشی را بپردازید. در این فرآیند برای پیش‌پرداخت گوشی هوشمند جدید باید 200 تا 300 دلار بپردازید. بر این اساس اگر گوشی هوشمند قدیمی خود را بفروشید می‌توانید گوشی جدید را کاملا رایگان دریافت کنید.
 
طبق جدول منتشر شده از سوی مرکز UBS، اگر قصد داشته باشید گوشی هوشمند آیفون 5S اپل را به صورت دست‌دوم بفروشید، به طور میانگین می‌توانید 330 دلار دریافت کنید. در مقابل قیمت مدل کارکرده برای گوشی هوشمند آیفون 5C اپل هم 230 دلار اعلام شده است.
 
گوشی هوشمند آیفون 4S اپل به صورت دست‌دوم 85 دلار می‌ارزد و گوشی آیفون 4 این شرکت هم به صورت کارکرده و دست‌دوم 35 دلار قیمت دارد.
 
در مقابل، مدل دست‌دوم Galaxy S4 سامسونگ 160 دلار قیمت گذاری شده است و مدل S3 نیز با قیمت 70 دلار خریداری می‌شود.
 
 

​​