تلفن همراه

گوگل گوشی مجهز به حسگر سه‌بعدی عرضه کرد

شرکت گوگل مدل مفهومی گوشی هوشمند جدیدی را معرفی کرد که Project Tango نام دارد و به حسگرهای سه‌بعدی ویژه‌ای مجهز شده است که می‌توانند تمام حرکات و اتفاقات در محیط پیرامون را ردیابی کرده و نقشه‌برداری کنند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این گوشی هوشمند پس از معرفی توسط شرکت گوگل در دستان مرکز خبری TechCrunch تا قابلیت‌های آن به طور کامل مشخص شود.
 
این گوشی به صورت مشترک با همکاری دو شرکت گوگل و Matterport ساخته شده است. شرکت Matterport  مدل‌های سه‌بعدی فضاهای داخلی را ارایه کرده و یکی از مدل‌های مفهومی Tango را ساخته است تا به کمک آن بتواند نقشه اتاقی که گوشی داخل آن قرار گرفته است را در اختیار بگیرد. 
 
در تصاویر ویدیویی منتشر شده مربوط به این گوشی هوشمند نشان داده شده است که وقتی کاربر گوشی را به سمت بخش‌های مختلف اتاق می‌چرخاند، نرم‌افزار  Matterport اطلاعات سه‌بعدی و اطلاعات دریافتی از دوربین رنگی را در اختیار می‌گیرد و در نهایت مدل نهایی از اتاق را با همه جزییات ترسیم می‌کند.
 
نتایج حاصل از این اتفاق به گونه‌ای است که شما در نقشه نهایی می‌توانید ابعاد دقیق اتاق با متراژ کاملا واقعی را در اختیار داشته باشید و موقعیت هر شیئ را تشخیص دهید.
 
این سیستم برای نسل جدید بازی‌های رایانه‌ای، سیستم‌های شبیه‌سازی و سیستم‌های حقیقت مجازی مورد استفاده قرار می‌گیرد و گوگل سعی می‌کند به کمک گوشی هوشمند Tango بزرگترین تحول را در دنیای دستگاه‌های موبایلی ایجاد کند.
 

​​