تلفن همراه

مديركل دفتر بررسيهاي فني و اقتصادي رگولاتوري اعلام کرد:

اصول حاكم بر رومينگ ملي بازنگري مي شود

مصوبه "اصول حاكم بر ارائه خدمات رومينگ ملي در كشور" در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات بازنگري مي‌شود.
 
به گزارش سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، رومينگ ملي خدمتي است كه با استفاده از آن، يك اپراتور، خدمات شبكه خود را در اختيار مشتركين اپراتورهاي ميهمان قرار مي‌دهد و با انعقاد موافقتنامه، از اپراتور ميهمان هزينه دريافت مي‌كند. در اين حالت هنگامي كه مشترك اپراتور ميهمان، از محدوده پوشش‌دهي شبكه موضوع پروانه خود خارج مي‌شود، بصورت خودكار امكان برقراري ارتباط و دريافت خدمات تعريف شده از طريق شبكه اپراتور ميزبان را دارد.
 
حسين فلاح جوشقاني، مديركل دفتر بررسيهاي فني و اقتصادي رگولاتوري توسعه و ارتقاء كيفي خدمات تلفن‌همراه، كاهش قيمت تمام‌شده ارائه سرويس در شبكه و استفاده بهتر از زيرساخت‌هاي موجود در كشور را از نتايج اجراي رومينگ ملي عنوان مي‌كند.
 
وي با اشاره به اينكه به تبع كاهش قيمت تمام‌شده ارائه سرويس اين ظرفيت در حوزه ICT ايجاد مي‌شود كه تعرفه براي مشتركان و كاربران نهائي نيز كاهش يابد، گفت: با اجراي رومينگ ملي، اپراتورهاي جديد مي‌توانند با استفاده از امكانات اپراتورهاي ديگر سريعتر وارد بازار ارائه خدمات شوند و در بازه‌هاي زماني كوتاهتر به سودآوري برسند.
 
وي درباره پيش‌نياز عملياتي‌شدن رومينگ ملي افزود: تدوين چارچوب و مقررات ارائه خدمات يكي از پيش نيازهاست كه اپراتورها بايد در قالب آن چارچوب به يكديگر خدمات ارائه كنند و اين چارچوب در مصوبه 131 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات پيش‌بيني شده است.
 
فلاح درباره دليل عدم اجراي كامل اين مصوبه اظهار كرد: اين آئين‌نامه به اپراتورها ابلاغ شد و اجراي آن براي تمامي اپراتورها در نظر گرفته شده بود ولي در پيشنهادات بازنگري، اجراي آن و ارائه خدمات رومينگ توسط اپراتور غالب الزامي شده است.
 
مديركل بررسيهاي فني و اقتصادي رگولاتوري با اشاره به اينكه ارائه خدمات رومينگ ملي در دنيا، روشي متداول براي توسعه ارتباطات و فناوري اطلاعات است درباره پيش‌بيني ساز و كار اجرائي شدن رومينگ ملي از سوي رگولاتوري، گفت: در اصلاحيه پيشنهادي مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات به منظور تشويق اپراتورها به ارائه اين خدمات، اپراتور ميزبان از پرداخت حق‌السهم دولت از درآمدهاي رومينگ ملي معاف شده است.
 
فلاح كاهش مدت زمان توافقات براي انعقاد قرارداد ارائه خدمات رومينگ ملي براي اپراتور ميهمان را نيز يكي ديگر از تغييرات پيش‌بيني شده در بازنگري مصوبه عنوان كرد.
 
پيش‌نويس اصلاحيه مصوبه "اصول حاكم بر ارائه خدمات رومينگ ملي در كشور" در حال حاضر در دستور كار كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات قرار دارد.
 
 
كليه حقوق اين سايت متعلق به سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديويي مي باشد
 
Powered by Tetis PORTAL

​​