باندپهن ثابت

رگولاتوری: مصوبه تعرفه ADSL از 23 بهمن لازم الاجراست/PAPها پول اضافه بگیرند باید برگردانند

معاون نظارت و اعمال مقررات رگولاتوري اعلام كرد: مصوبه كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات درباره تعرفه ارائه خدمات اينترنت مبتني بر فناوري ADSL از تاريخ ابلاغ لازم الاجراست.
 
به گزارش آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا) از سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، حسن رضواني با اشاره به اينكه مصوبه 181 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات در تاريخ 23 بهمن ابلاغ شده است، گفت: شركت ارتباطات زيرساخت، شركت مخابرات ايران و شركتهاي ندا (PAP) از زمان ابلاغ مصوبه ملزم هستند حدود تعرفه، ضوابط و مقررات مربوط به ارائه خدمات اينترنت مبتني بر فناوري ADSL را رعايت كنند.
 
وي افزود: اين شركتها براي اجراي مصوبه كميسيون به مهلت زماني براي اصلاح قراردادها، تنظيم و تعريف تعرفه‌هاي جديد در سيستمهاي صورتحساب و شارژينگ نياز دارند، بر همين اساس رگولاتوري با در نظر گرفتن اين بازه زماني، پيگيري و نظارت لازم را براي اجراي مفاد مصوبه انجام خواهد داد.
 
رضواني با تاكيد بر اينكه شركتهاي ارتباطات زيرساخت، مخابرات ايران و PAP از زمان ابلاغ مصوبه ملزم به رعايت تعرفه‌ها هستند تصريح كرد: عدم رعايت تعرفه‌هاي مصوب تخلف و گرانفروشي محسوب شده و اگر شركتها به هر عنوان بيش از سقف تعيين شده مبلغي را دريافت كنند ملزم به بازگرداندن اين مبالغ هستند.

​​