تلفن همراه

/باMWC2014/

رونمایی از گوشی ۲۵ دلاری فایرفاکس

شرکت موزیلا نخستین گوشی هوشمند جهان با قیمت ۲۵ دلار مبتنی بر سیستم‏عامل فایرفاکس را معرفی کرد.
 
 
شرکت موزیلا توسعه‌دهنده مرورگر اینترنتی فایرفاکس این روزها تمرکز زیادی بر تولید سیستم‏عامل موبایلی دارد و در همین راستا می‏کوشد ارزان‏ترین گوشی جهان را عرضه کند.
 
به گزارش سایت رایورز، شرکت موزیلا با حضور در «کنگره جهانی تلفن همراه» (MWC2014) از ساخت مدل اولیه گوشی هوشمندی با همکاری شرکت Spreadtrum خبر داد که تنها ۲۵ دلار قیمت دارد.
 
«جی سولیوان» (Jay Sullivan) مدیر عملیاتی موزیلا این گوشی هوشمند فوق ارزان را در کنگره جهانی تلفن همراه معرفی کرد و توضیح داد در آینده نزدیک آن را به دست کاربران جهانی می‏رساند.
 
او در بزرگ‌ترین گردهمایی موبایلی جهان اعلام کرد این محصول برای آن‌دسته از کاربرانی مناسب است که قصد دارند با پرداخت حداقل هزینه، حداکثر خدمات موبایلی را در اختیار داشته باشند.
شرکت موزیلا اعلام کرد که در طرح جدید خود قصد دارد ۱۲ بازار جدید در آسیا، آمریکای لاتین و آفریقا را تحت پوشش خدمات موبایلی خود قرار دهد.
 
این شرکت سال گذشته وارد بازار گوشی‏های هوشمند ۱۵ کشور جهان شده بود.
 
سولیوان در طول معرفی این محصول گفت: «ما قصد داریم با ارزان‏ترین روش همه مردم را آنلاین کنیم.»
در این گردهمایی ۱۸ شرکت مخابراتی بزرگ از جمله Deutsche Telekom AG(DTE)، Sprint و Telefonica SA(TEF) آمادگی خود را برای پشتیبانی از سیستم‏عامل متن‏باز موزیلا اعلام کردند تا نسل جدید گوشی‏های هوشمند ارزان به دست کاربران جهانی برسد.
 
این شرکت‌های مخابراتی می‏کوشند تمرکز خود را از آندروید گوگل کاهش دهند و حاکمیت بازار جهانی تلفن همراه را از این سیستم‏عامل بگیرند.

​​