تلفن همراه

مایکروسافت گوشی‌های ویندوزی را ارزان می‌کند

شرکت مایکروسافت با حضور در "کنگره جهانی تلفن همراه"(MWC 2014) که در بارسلونای اسپانیا برگزار شده است، به صورت رسمی اعلام کرد که قصد دارد نسل جدید گوشی‌های هوشمند ویندوزی را با قیمت ارزان‌تر روانه بازار جهانی کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این شرکت روز گذشته گزارش داد که در حال تغییر سیاست‌های خود برای حضور در بازار جهانی سیستم‌های عامل موبایلی است تا از این طریق بتواند محصولات ارزان‌تر و رقابتی‌تر را برای کاربران عرضه کند.
 
مایکروسافت هم‌اکنون محدودیت‌های خود برای طراحی‌های سخت‌افزاری را برداشته است تا بر این اساس تولیدکنندگان دستگاه‌های موبایلی بتوانند تمامی بخش‌های مورد نظر خود را حذف کنند یا به کار بگیرند. تا پیش از این مایکروسافت تمامی موبایل‌سازان را مجبور می‌کرد برای ساخت گوشی هوشمند ویندوزی سه کلید سخت‌افزاری اصلی را در محصولات خود مورد استفاده قرار دهند.
 
اما تولیدکنندگان گوشی‌های هوشمند هم‌اکنون می‌توانند با هر طراحی سخت‌افزاری و مدل‌های مختلف تراشه‌های رایانه‌های محصولات مورد نظر خود را روانه بازار کنند.
 
لازم به ذکر است که سیستم‌عامل اندروید هم‌اکنون 80 درصد بازار جهانی گوشی‌های هوشمند را در اختیار دارد و گوگل به واسطه این سیستم‌عامل متن‌باز توانسته است بازار گوشی‌های ارزان‌قیمت را قبضه کند.
 

​​