تلفن همراه

ابزار ارتباطی بلک‌بری 19 میلیارد دلار فروخته می‌شود

در پی واگذاری مرکز ارایه‌دهنده خدمات ارتباطی WhatsApp به شرکت فیس‌بوک با قیمت 19 میلیارد دلار، "جان چِن"(John Chen) مدیرعامل شرکت بلک‌بری اعلام کرد که قصد ندارد تا مرکز ارایه سرویس پیام‌رسان خود را با قیمت ارزان‌تر بفروشد.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، چِن در این خصوص به خبرگزاری CNBC توضیح داد: «من برای سهامداران این شرکت فعالیت می‌کنم. در این زمینه یک پاسخ استاندارد موجود است. اگر شخصی با 19 میلیارد دلار به من مراجعه کند، به طور قطع مرکز ارایه خدمات پیام‌رسان بلک‌بری را به او خواهم فروخت. من به اعضای هیئت مدیره توصیه می‌کنم که به خرید این مرکز فکر کنند».
 
این شرکت کانادایی که سال گذشته نتوانست مورد توجه قرار گیرد تا خریدار مناسب پیدا کند، هم اکنون تلاش می‌کند با تمرکز بیشتر بر سرویس BlackBerry Messenger بتواند محبوبیت از دست رفته خود را باز گرداند.
این شرکت چندی پیش ابزار BBM برای گوشی هوشمند آیفون و سیستم‌عامل اندروید عرضه کرد و این هفته به صورت رسمی اظهار داشت که ابزار ارتباطی BBM به زودی برای گوشی‌های هوشمند نوکیا هم عرضه می‌شود.
 
لازم به ذکر است، فیس‌بوک هفته گذشته موافقت کرد با پرداخت 19 میلیارد دلار سرویس پیام‌رسان و ارتباطی WhatsApp را خریداری کند که البته دلیل اصلی این اتفاق 450 میلیون مشترک سرویس WhatsApp در سراسر جهان بود. در مقابل باید توجه داشت که ابزار پیام‌رسان BBM تنها 85 میلیون مشترک دارد.
 

​​