تلفن همراه

اصلاح اصول حاكم بر رومينگ ملي و كليات مجوز ارتقاي نسل‌هاي تلفن‌همراه تصویب شد

​سخنگوي كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات از بازنگري مصوبه اصول حاكم بر رومينگ ملي و تصويب كليات صدور مجوز ارتقاء شبكه‌هاي تلفن‌همراه از نسل 2 به نسل‌هاي بالاتر خبر داد.
 
به گزارش سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي، علي‌اصغر عميديان گفت: چارچوب و مقررات اصول حاكم بر ارايه خدمات رومينگ ملي در كشور در مصوبه 131 كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات پيش‌بيني شده بود كه در جلسه امروز كميسيون بازنگري شده و طبق آن هر يك از اپراتورهاي غالب براساس درخواست اپراتورهاي غيرغالب موظفند رومينگ ملي را براي هر اپراتور تلفن‌همراه داراي پروانه، طبق موافقتنامه‌اي كه مبتني بر مذاكرات فني و تجاري  است، ارايه كنند.
 
وي با اشاره به اينكه در اين مصوبه اپراتور غالب، اپراتوري است كه حداقل 25 درصد سهم بازار تلفن‌همراه كشور را در اختيار داشته و با بررسي بازار از سوي سازمان تنظيم مقررات و ارتباطات راديوئي مشخص شده باشد افزود: اپراتورهاي غالب همچنين موظفند به همديگر خدمات رومينگ ارايه كنند.
 
دبير كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات تصريح كرد: در مصوبه بازنگري شده اپراتور ميزبان از پرداخت حق‌السهم دولت از درآمدهاي رومينگ ملي معاف شده است.
عميديان همچنين با اشاره به تصويب كليات مجوز ارتقاي شبكه‌هاي تلفن‌همراه از نسل 2 به نسل‌هاي بالاتر در كميسيون تنظيم مقررات ارتباطات اظهار كرد: ايجاد توازن و رقابت عادلانه در تخصيص طيف مورد نياز اپراتورها، فراهم‌كردن امكان صدور مجوز اپراتورهاي مجازي تلفن همراه (MVNO) كه قابليت كار با هر سه اپراتور موجود را داشته باشند، اجرائي‌كردن رومينگ ملي، طرح ترابردپذيري شماره‌هاي تلفن‌همراه(MNP)، رفع اشكالات و ابهام‌هاي پروانه‌هاي موجود و همچنين عمل به تعهدات از سوي دارندگان پروانه‌ها از رويكردهائي بود كه در تصويب كليات صدور مجوز ارتقاي شبكه تلفن‌همراه مورد توجه قرار گرفته است.

۱ دیدگاه

  • سعید

    سعید

    خدایا هزار مرتبه شکر تشکر تشکر راحت می شیم از دست نسل۲ پاسخ

​​