تلفن همراه

نیمی از بازار تلفن همراه سال 2015 در دست چین

منبع: Fars News
پیش‌بینی می‌شود چین در سال 2015 بیش از نصف بازار فروش تولید تلفن همراه را در اختیار گیرد. تولیدات ارزان یکی از علل این افزایش قابل توجه سهم بازاراست.
 
به نقل از سلولار، پیش‌بینی‌می شود، هزینه تولید پایین و در نتیجه قیمت ارزان تر گوشی‌های چینی به ویژه در بازار تلفن همراه هوشمند سهم چین را از بازار جهانی این محصول افزایش دهد. 
 
در سال 2013 بیش از 38 درصد بازار بین‌المللی تلفن همراه در اختیار شرکت‌های چینی بوده است و بر اساس پیش بینی صورت گرفته این سهم در سال 2015 به 50 درصد افزایش خواهد یافت.
 
پیش از این شرکت گریتر چاینا، بزرگترین شرکت در زمینه زنجیره تأمین گوشی تلفن همراه محسوب می‌شد، اما در حال حاضر شرکت‌های اصلی سازنده با هدف کاهش هزینه واسطه‌ای و در نتیجه کاهش قیمت نهایی محصولات خود، در حال ورود به بازار پخش و زنجیره تأمین هستند و گوشی‌ها را با همان قیمت اولیه در اختیار مشتریان قرار می دهند، از جمله این شرکت ها می توان به سامسونگ اشاره کرد.
 
تا کنون تمرکز بسیاری از شرکت های تولید کننده تلفن همراه چینی بر بازار همین کشور بوده است، اما این رویه در حال دگرگونی است و شرکت‌هایی مانند هووایی با داشتن ششمین سهم بزرگ از بازار بین الملل و همچنین ZTE با دارا بودن پنجمین سهم در بازار جهانی از لحاظ فروش در حال تغییر رویکرد خود به سمت بازارهای جهانی هستند.
 
شرکت های دیگری همچون شیااومی و لنوو، که به تازگی اقدام به خرید موتورولا نیز کرده است، نیز به زودی در بازار جهانی به این شرکت‌ها خواهند پیوست.
 
 

​​