تلفن همراه

بازار گوشی تعطیل و بازار دستفروشان پررونق است

با وجود کاهش شدید تقاضا در بازار گوشی تلفن همراه، بازار کسب‌وکار دستفروشان گوشی که اطراف مراکز خرید و فروش گوشی در خیابان جمهوری به عرضه گوشی‌های چینی می‌پردازند، گرم است.
به گزارش دنیای اقتصاد، این دسته از فروشندگان گوشی‌های تقلبی، قاچاقی و نمونه‌های مرجوعی را با قیمتی حدود یک‌سوم قیمت نمونه‌های اورژینال به فروش می‌رسانند و مخاطبانی از گروه‌های سنی گوناگون دارند. به گفته فعالان بازار، کسب‌وکار این دسته از افراد موجب اختلال در روند کار فروشندگان قانونی شده است. در رابطه با این موضوع گفت‌وگوی کوتاهی با یکی از فعالان بازار گوشی موبایل در خیابان جمهوری داشتیم که می‌خوانید:
شنیده می‌شود بازار خرید و فروش گوشی بی‌رونق است. اما کسب‌وکار دستفروشان رونق دارد.
درست است. این دسته از فروشندگان گوشی‌های تقلبی و چینی را با قیمت 150 تا 300 هزار تومان به فروش رسانده و بازار گرمی هم دارند.
چه گروهی از مشتریان این فروشندگان هستند؟
نوجوانان 
با توجه به اینکه تقلبی بودن این گوشی محرز است، چطور خریداران به سمت این نوع گوشی‌ها توجه نشان می‌دهند؟
خریداران به دنبال یک گوشی ارزان هستند که این فروشندگان در اختیار آنها قرار می‌دهند. برای خریداران این گوشی‌ها برخی از امکانات مهم است که برای گروهی قابل استفاده نیست. به عنوان مثال خریداری را دیدم که می‌گفت فقط دنبال گوشی‌ای است که مبتنی بر آندروید باشد تا برنامه‌های کاربردی مانند وایبر را روی آن نصب کند.
 

​​