تلفن همراه

نارضایتی برخی کاربران آی فون از آپدیت 7 IOS

اگرچه آپدیت اخیر ارائه شده برای IOS کاربران آی فون سرعت اجرای نرم افزارها را در این تجهیزات بالا برده است اما به اذعان بسیاری از کاربران مصرف شارژ را بالا برده و زمان پشتیبانی باطری آن را نیز کاهش داده است.
به گزارش خبرگزاری فارس به نقل از یاهو، بر اساس نظرات کاربران در توییتر و فروم های گفتگوی اپل، از زمان نصب آپدیت 7.1 ارائه شده بر روی گوشی های آنها، مصرف الکتریسیته در این گوشی ها افزایش یافته و در نتیجه زمان پشتیبانی شارژ آنها توسط باطری کاهش یافته است.
 
بطور کلی مسئله شارژ و باطری به یکی از مشکلات کاربران آی فون تبدیل شده است. بدلیل عدم قابلیت تعویض باطری و استفاده از باطری یدک و همچنین استفاده بالای این گوشی از شارژ باطری خود در هنگام اجرای نرم افزار های کاربردی، کاربران این گوشی ها همواره با مشکل روبرو هستند.
 
با این حال شرکت فن آوری آرک تکنیکا، اعلام کرده است به دلیل اینکه نظرات کاربران در توییتر قابل استناد نیستند و اینکه آمار درستی نسبت به گوشی های آنهاو اینکه قبلا از چه آپدیتی استفاده کرده اند در دست نیست این  شرکت تعدادی آزمایش را برای اثبات این ادعا انجام داده است و علی رغم اینکه با تغییر از آپدیت 6 به 7 با افزایش مصرف شارژ در این گوشی‌ها مواجه می شویم ولی از آپدیت 7 به 7.1 مصرف شارژ گوشی های هیچ تغییری نمی کند.
 
با این حال برخی کاربران از ریبوت شدن مکرر گوشی های خود از زمان نصب این آپدیت نیز شکایت دارند که قرار بود این مشکل توسط کارشناسان اپل برطرف شود.
 
آپدیت 7.1 سیستم عامل گوشی های اپل IOS در روز دوشنبه هفته گذشته منتشر شده است.

​​