فناوری اطلاعات

مایکروسافت و دل قرارداد اندرویدی منعقد کردند!

به دنبال انتشار بیانیه جدید از سوی مایکروسافت، گمانه‌زنی‌ها در مورد تصمیم جدید شرکت دل مبنی بر ورود به بازار گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی اندرویدی قوت گرفت.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، دو شرکت مایکروسافت و دل با انتشار بیانیه مشترک توضیح دادند که قرارداد مشترکی بین آن‌ها منعقد شده است تا در زمینه دستگاه‌های مبتنی بر سیستم‌عامل موبایلی اندروید، سیستم‌عامل رایانه‌ای Chrome OS و کنسول بازی Xbox با یکدیگر همکاری کنند.
 
بر اساس قرارداد منعقد شده، این دو شرکت توافق کردند که دل حق امتیاز تولید محصولات مبتنی بر پلتفورم‌های اندروید و Chrome را در اختیار داشته باشد و علاوه بر این، مجوزهای لازم برای فعالیت در حوزه کنسول بازی Xbox را نیز در اختیار بگیرید.
 
اگرچه امضای این قرارداد خبری خوبی برای کاربران جهانی محسوب می شود، اما هنوز جزییات بیشتری در این زمینه منتشر نشده است. با این وجود، جست‌وجوی دل به دنبال مجوزهای اندرویدی می‌تواند نوید از فعالیت جدید این شرکت بزرگ در حوزه دستگاه‌های موبایلی بدهد.
 
پیش از این گفته شده بود که شرکت مایکروسافت در بازار جهانی دستگاه‌های موبایلی از سیستم‌عامل اندروید بیشتر از ویندوز فون خود درآمد کسب می‌کند.
 

​​