فناوری اطلاعات

86 درصد کاربران بازی‌های آنلاین را ترجیح می‌دهند

آخرین بررسی‌ها نشان داده است که تعداد زیادی از علاقمندان به بازی‌های رایانه‌ای، بازی‌های رایگان حاوی آگهی‌های تبلیغاتی را به بازی‌هایی که باید برای آن‌ها پول پرداخت کنند ترجیح می‌دهند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی IHS / WildTangent در آخرین بررسی خود دریافت که علاقمندان به بازی‌های پولی به واسطه ارزش‌های معاملاتی در نسل جدید بازی‌ها تمایل دارند بیش از گذشته در این زمینه پول پرداخت کنند و همین مسئله افزایش درآمدهای تولیدکنندگان بازی‌ها را باعث شده است.
 
علاوه بر این، مراکز تبلیغاتی دریافته‌اند که شرکت‌های بزرگ بیش از گذشته تمایل دارند در بازی‌ها تبلیغات کنند که این مسئله نیز بر درآمدهای تولیدکنندگان بازی افزوده است.
بررسی‌های جدید نشان داده است که 86 درصد کاربران تمایل دارند بازی‌ها را به صورت رایگان و همراه با آگهی‌های تبلیغاتی در اختیار بگیرند تا اینکه با پرداخت پول سعی کنند یک بازی را بدون آگهی‌ها برای خود بخرند.
 
بر اساس این بررسی‌ها همچنین مشخص شد 79 درصد علاقمندان به بازی‌ها اعلام کردند که تمایل دارند با کلیک کردن روی هر یک از آگهی‌های تبلیغاتی کالاهای مجازی دریافت کنند.
 
"کریستین آرینگتون"(Christine Arrington) یکی از تحلیلگران مرکز IHS توضیح داد که کاربران امروزی ترجیح می‌دهند بازی‌ها را همراه با آگهی‌هایی در اختیار بگیرند که برای آن‌ها ارزش معاملاتی دارد و با کلیک کردن روی این آگهی‌ها مزیتی نصیب آن‌ها می‌شود. همین مسئله باعث شده است تا تمایل مراکز تبلیغاتی به انتشار چنین‌ آگهی‌هایی افزایش یابد.
 

​​