تلفن همراه

امسال تعداد کمی گوشی با پردازنده 8 هسته‌ای عرضه می‌شود

منابع آگاه می‌گویند که نسل جدید گوشی‌های هوشمند مجهز به پردازنده 8 هسته‌ای امسال به میزان قابل ملاحظه وارد بازار جهان نمی‌شوند و در این راستا شرکت‌های چینی و کارخانه‌های غیرمعروف که مشغول به تولید گوشی هوشمند هستند، همچنان ترجیح می‌دهند محصولات خود را مبتنی بر پردازنده‌های 4 هسته‌ای روانه بازار کنند تا بتوانند سهم خود را در بازار گوشی‌های متوسط و معمولی افزایش دهند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، سامسونگ بزرگترین مرکزی محسوب می‌شود که احتمال می‌رود گوشی هوشمند مبنتی بر پردازنده 8 هسته‌ای را به صورت گسترده وارد بازار جهانی کند و هنوز به درستی مشخص نیست که Galaxy S5 همراه با چنین پردازنده‌ای وارد بازار می‌شود یا خیر.
 
اگرچه تاکنون بسیاری از شرکت‌های چینی آمادگی خود را برای پشتیبانی از پردازنده 8 هسته‌ای MediaTek اعلام کردند، اما تعداد کمی از آن‌ها تاکنون گوشی هوشمند 8 هسته‌ای طراحی کرده‌اند و پیش‌بینی می‌شود که طی سال 2014 میلادی تعداد کمی گوشی با پردازنده 8 هسته‌ای از جانب آن‌ها وارد بازار جهانی شود.
 
لازم به ذکر است که شرکت MediaTek به عنوان یکی از بزرگترین تولیدکنندگان پردازنده‌های موبایلی در جهان قیمت پردازنده 8 هسته‌ای موبایلی خود را با قیمت بسیار متفاوت نسبت به پردازنده 4 هسته‌ای عرضه کرده است و همچنان بر محصولات چهار هسته‌ای خود تاکید دارد.
 
در حال حاضر تعداد کمی از تولیدکنندگان بزرگ پردازنده‌های موبایلی روی پردازنده‌های 8 هسته‌ای سرمایه‌گذاری می‌کنند و بر این اساس پیش‌بینی می‌شود که نسل جدید گوشی‌های هوشمند با این قبیل پردازنده‌ها در سال 2015 میلادی به صورت گسترده وارد بازار جهانی شوند.
 

​​