تلفن همراه

ابزار جدید مایکروسافت برای تبدیل گوشی‌های ویندوزی به اسکنر

شرکت مایکروسافت برای دستگاه‌های موبایلی مبتنی بر سیستم‌عامل ویندوز فون ابزار جدیدی عرضه کرده است که به کاربران امکان می‌دهد با گرفتن عکس از اسناد و مدارک مورد نظر، آن‌ها را روی سرویس OneNote منتشر کنند و به عبارت دیگر یک اسکنر همراه در اختیار داشته باشند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)،هدف از ساخت این ابزار تبدیل شدن گوشی هوشمند به یک اسکنر کوچک و قابل حمل اعلام شده است که می‌تواند پس از عکس گرفتن از اسناد مورد نظر، آن‌ها را روی حافظه مجازی ذخیره کند تا در زمان دیگر مورد استفاده قرار گیرند.
 
مایکروسافت اعلام کرد که این ابزار برای آن دسته از کاربرانی مفید خواهد بود که در جلسات کاری حضور دارند و می‌خواهند همه اطلاعات موجود روی تخته‌سیاه را در اختیار بگیرند. همچنین، این ابزار می‌تواند برای عکس‌برداری از نسخه‌هایی که قرار است در آینده مورد استفاده قرار گیرند، مناسب است.
 
ابزار جدید مایکروسافت Office Lens نام دارد و به وسیله آن تلاش می‌شود میزان استفاده از اسکنرهای بزرگ سازمانی کاسته شود و در مقابل کارمندان از دستگاه‌های کوچک‌تر و کاربردی استفاده کنند. این ابزار می‌تواند انواع اسناد را بر اساس چاپ آن‌ها روی کاغذ تشخیص دهد، اضافات تصویر را از اطراف عکس حذف کند و با چرخش عکس امکانات لازم برای خواناتر شدن آن را فراهم آورد.
 

​​