تلفن همراه

هر کاربر روزی 2.4 ساعت از دستگاه موبایلی استفاده می‌کند

بررسی جدید انجام شده توسط مرکز Flurry نشان داد که طی یک سال گذشته میانگین زمانی که هر کاربر به گوشی هوشمند خود اختصاص می‌دهد افزایش قابل ملاحظه یافته است.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، این بررسی‌ها نشان داد که در مارس 2013 هر کاربر آمریکایی به‌طور میانگین روزانه 2 ساعت و 38 دقیقه از دستگاه موبایلی خود استفاده می‌کرد که این رقم در مارس 2014 به 2 ساعت و 42 دقیقه رسید.
 
کارشناسان دریافتند که مهم‌ترین دلیل کاربران برای استفاده از دستگاه‌های موبایلی را ابزارهای کاربردی تشکیل می‌دهند و بر اساس بررسی جدید، کاربران آمریکایی 86 درصد زمانی که به دستگاه موبایلی اختصاص می‌دهند را مشغول استفاده از ابزارهای موبایلی هستند. بر این اساس می‌توان گفت که هر کاربر روزانه 2 ساعت و 19 دقیقه با ابزارهای موبایلی کار می‌کند.
 
مرکز Flurry همچنین دریافت که میزان گشت‌وگذارهای اینترنتی و مشاهده سایت‌ها همچنان رو به کاهش است و این اتفاق تنها 14 درصد زمان صرف شده برای دستگاه‌های موبایلی را به خود اختصاص می دهد. بنابراین می‌توان گفت هر کاربر موبایلی روزانه 22 دقیقه در سایت‌های اینترنتی گشت‌وگذار می‌کند.
 
این شرکت تحقیقاتی در گزارش پایانی خود توضیح داد که میزان محبوبیت ابزارهای کاربردی طی چند سال آینده افزایش میابد و مرورگر اینترنتی تنها ابزار موبایلی محسوب می‌شود که از محبوبیت آن کاسته شده است.
 

​​