تلفن همراه

اتصالات LTE-A را به امارات برد

شرکت مخابراتی اتصالات اعلام کرد که با کمک زیرساخت‌های سخت‌افزاری ارایه شده از سوی شرکت Alcatel Lucent به صورت آزمایشی خدمات LTE-A را در کشور امارات ارایه می‌دهد.
 
 
خدمات مخابراتی آزمایشی LTE-A اتصالات بر مبنای طیف باند مخابراتی 1800 مگاهرتز و 800 مگاهرتز این شرکت راه‌اندازی شده است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، شرکت اتصالات نخستین تماس مبتنی بر شبکه مخابراتی LTE-A را بر پایه مجوزهای مرکز قانون‌گذاری امارات و با طیف باند مخابراتی 40 مگاهرتز راه‌اندازی کرد. این شرکت مخابراتی با اقدام یاد شده نسل جدید خدمات ارتباطی را در اختیار شرکت‌های زیرمجموعه مستقر در شهر ابوظبی گذاشت.
 
"سعید الزرونی" مدیر مرکز برنامه‌ریزی‌های تجاری و تحول‌های فناوری اتصالات گفت: «به عنوان بخشی از توسعه شبکه مخابراتی، ما سرمایه‌گذاری گسترده‌ای را روی شبکه فیبرهای نوری انجام داده‌ایم تا تعداد ایستگاه‌های مخابراتی جدید مبتنی بر شبکه مخابراتی 4G LTE را افزایش دهیم».
 
او در ادامه توضیح داد: «اتصالات این روزها می‌کوشد نسل جدید شبکه‌های مخابراتی خود را در جاده‌ها، ساختمان‌ها، فرودگاه‌ها و مراکز خرید راه‌اندازی کند. پیش‌بینی شده است که تا پایان سال 2014 میلادی 4 هزار شبکه مخابراتی 4G LTE در کشور امارات راه‌اندازی شود».
 
البته، این شرکت مخابراتی هنوز اعلام نکرده است که از چه زمانی خدمات مبتنی بر شبکه LTE-A به صورت رسمی راه‌اندازی می‌شوند.
 

​​