تلفن همراه

سونی سبک‌ترین دستگاه کتابخوان جهان را عرضه کرد

شرکت سونی از محصول جدیدی رونمایی کرد که از آن با عنوان سبک‌ترین و باریک‌ترین دستگاه کتابخوان الکترونیکی در جهان یاد می‌شود.
 
 
این محصول مبتنی بر نمایشگر کم‌مصرف e-Paper با اندازه 13.3 اینچ ساخته شده است و ضخامت آن کمتر از قطر 30 برگه کاغذ است.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، پیش‌بینی شده است که این دستگاه کتابخوان الکترونیکی فوق‌باریک با قیمت 1100 دلار وارد بازار شود که البته هدف از تولید آن، استفاده از در ادارات و شرکت‌ها است.
 
این کاغذ دیجیتالی می‌تواند علاوه بر متن‌ها، تصاویر گرافیکی را نیز به صورت رنگی به نمایش بگذارد و اندازه متن‌ها در آن مانند کاغذهای معمولی چاپ شده است.
 
پنل لمسی ویژه‌ای که برای این دستگاه طراحی شده است به کاربران امکان می‌دهد به منوی اصلی دسترسی داشته باشند و به کمک آن بتوانند کتاب‌های الکترونیکی را به لمس ساده این بخش ورق بزنند. 
 
دستگاه کتابخوان الکترونیکی جدید سونی یک قلم هوشمند را نیز در خود جا داده است که حرفه‌ای به کمک آن می‌توانند به صورت مستقیم متن‌های مورد نظر خود را روی نمایشگر بنویسند و زیر بخش‌های مورد نظر خود در متن خط بکشند.
 
"باب نِل"(Bob Nell) مدیر مرکز راهکارهای کاغذ دیجیتالی شرکت سونی گفت: «این دستگاه یک جایگزین مناسب برای انبوه کاغذهایی محسوب می‌شود که روز به روز تعداد و حجم آن‌ها در سازمان‌ها افزایش میابد».
 
او در ادامه توضیح داد: «استفاده از این دستگاه کتابخوان بسیار آسان است و به‌طور ویژه برای خواندن متن‌ها، حفظ قراردادها، نوشتن متن‌های مورد نظر، مقالات و قوانین اداری ساخته شده است».
 

​​