فناوری اطلاعات

اپل دهُمین برند بر‌تر جهان شد، مایکروسافت یازدهم، گوگل بیست و ششم

منبع: همکاران سیستم
فهرست قوی‏‌ترین برندهای جهان که هر ساله توسط شرکت کوربرند (CoreBrand) منتشر می‌‏شود، نشان می‌‏دهد شرکت‏‌های مطرح آی تی جایگاه ویژه‌‏ای در این فهرست دارند. 
 
به گزارش وب‌‏سایت pcworld، شرکت کوربرند که هر ساله فهرست صد برند بر‌تر دنیای تجاری را منتشر می‌‏کند امسال نیز آن را منتشر کرده است. در این فهرست که نام‏‌های همیشگی مثل کوکاکولا، مک دونالد و دیزنی در رده‏‌های اول دیده می‌‏شود، اپل توانسته است نام خود را وارد ۱۰ برند بر‌تر جهان کند. 
 
شرکت کوربرند جایگاه دهم این فهرست را به اپل اختصاص داده است. شرکت مایکروسافت نیز توانسته است پس از اپل رتبه یازدهم این فهرست را از آن خود کند. شرکت‌‏های گوگل، یاهو و سونی نیز به ترتیب در جایگاه‌های بیست و ششم، بیست و هشتم و سی و یکم قرار گرفته‌‏اند. 
 
بر اساس این گزارش، اختصاص رتبه یازدهم به مایکروسافت ممکن است تعجب برخی از صاحب‏نظران دنیای آی تی را برانگیزد، اما نباید فراموش کرد که مایکروسافت در بازار ابزارهای همراه نتوانسته موفقیت چندانی کسب کند و اعتبار برند خود را تثبیت کند، در بازار رایانه‏‌های شخصی و نیز در محیط‏‌های کاری همچنان یکی از کارآمد‌ترین و قوی‏‌ترین برندهای تجاری محسوب می‌‏شود. 
 
شرکت کوربرند فهرست کامل بر‌ترین برندهای تجاری را در وب‏‌سایت خود منتشر کرده است، البته دسترسی به آن منوط به ثبت نام رایگان در این سایت است.

​​