تلفن همراه

حفره‌ای در آیفون که کار را برای سارقان آسان می‌کند

منبع: Fars News
حفره جدید امنیتی کشف شده در سیستم عامل آی فون ردیابی آنها را پس از سرقت و یا مفقود شدن با اختلال مواجه می‌کند.
 
 
به نقل از هکرنیوز، یکی از علل گرایش کاربران به گوشی‌های آیفون، امکان ردیابی آنها پس از مفقود شدن و یا سرقت است. این امکان با نرم افزار Find My iPhone  برای این کاربران توسط شرکت اپل فراهم شده است.
 
این نرم افزار می تواند پس از مفقود شدن و یا سرقت گوشی به کاربر این امکان را بدهد تا از راه دور فعال شده و و کاربر را نسبت به موقعیت مکانی گوشی مطلع سازد.
 
همچنین کاربران می‌توانند از طریق آن گوشی خود را قفل کرده و از دسترسی غیر مجاز به اطلاعات شخصی خود توسط دیگر افراد و یا سارقان جلوگیری کنند.
 
تا کنون کاربران تنها با وارد کردن کلمه عبور گوشی و باز کردن قفل آن می‌توانستند این نرم افزار را غیر فعال کنند اما به تازگی حفره امنیتی جدیدی در سیستم عامل آیفون توسط کارشناسان یافت شده است که به سارقان این امکان را می دهد تا بدون نیاز به وارد کردن کلمه عبور در این گوشی ها نرم افزار Find My iPhone  را غیر فعال کنند.
 
بنا به گفته می گوئل آلوارادو، سارقان به راحتی می توانند با انتخاب گزینه Delete Account در تنظیمات iCloud و خاموش کردن همزمان نرم افزار Find My iPhone، حساب کاربری آی کلود را از بین برده و مکانیابی را برای کاربران متوقف کند.
 
نرم افزار Find My iPhone همچنین امکان تغییر کلمه عبور، پاک کردن اطلاعات موجود و همچنین نمایش پیامی خاص را در صفحه نمایشگر گوشی به کاربران می‌دهد.
 
پیش بینی می‌شود در آینده نزدیک شرکت اپل آپدیتی را برای رفع این مشکل به کاربران عرضه کند.
 
 

​​