تلفن همراه

تعرفه جدید تلفن ثابت و همراه هفته آینده ابلاغ می‌شود

در آخرین روزهای سال 92، تعرفه تلفن ثابت و همراه از روش پالس محوری به دقیقه‌ای تغییر کرد و تعرفه‌های جدیدی برای این دو بخش تعریف شد؛ معاون رگولاتوری می‌گوید: این مصوبه در هفته آینده برای اجرا به اپراتورها ابلاغ خواهد شد.
 
 
در آخرین جلسه کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در سال 92، تعرفه یکنواخت ارائه خدمات تلفن ثابت و همراه با تغییر روش پالس محوری به محاسبه کارکرد مشترکین بر مبنای دقایق استفاده و ساده‌سازی، در سه سطح مکالمات ثابت به ثابت داخل استانی، مکالمات ثابت به ثابت بین استانی و مکالمات تلفن ثابت به تلفن همراه تعیین شده است.
 
بر اساس این مصوبه سقف تعرفه هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت داخل استانی 30 ریال، سقف تعرفه هر دقیقه مکالمه ثابت به ثابت بین استانی 330 ریال و سقف تعرفه هر دقیقه مکالمه ثابت به تلفن‌همراه سایر اپراتورها 625 ریال تعیین شده است.
 
همچنین میزان آبونمان پرداختی از سوی مشترکان بر اساس نقاط جغرافیایی و رویکرد حمایتی از روستاها و شهرهای کوچک مبتنی بر میزان کارکرد به صورت پلکانی با حداقل هزار ریال و حداکثر 12 هزار ریال تصویب شد.
 
تعرفه پایه یکنواخت یک دقیقه مکالمه تلفن‌همراه سیم‌کارت دائمی برای اپراتورهای تلفن‌همراه برای تماس‌های درون شبکه‌‌ای ‌مستقل از مسافت 499 ریال تعیین شده که اپراتورها می‌توانند در شرایط رقابتی تعرفه‌های مذکور را تا حداکثر 20 درصد بالاتر اعمال کنند که سقف این تعرفه برابر 599 ریال خواهد بود و این مبلغ برای سیم‌کارت‌های اعتباری می‌تواند حداکثر 50 درصد بالاتر باشد.
 
معاون صدور پروانه و بررسی‌های فنی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات در گفت‌وگو با فارس از ابلاغ آخرین مصوبه کمیسیون تنظیم مقررات در خصوص تغییر تعرفه تلفن ثابت و همراه خبر داد.
 
صادق عباسی در خصوص زمان اجرای این مصوبه توسط اپراتورها، گفت: هر موضوع از این مصوبه دارای زمان‌ اجرای متفاوت است.
 
 

​​