تلفن همراه

رقابت شدید اپل با سامسونگ برای تبلیغات

منبع: Fars News
اگرچه سامسونگ همچنان بیشترین میزان هزینه های تبلیغاتی را در زمینه گوشی های تلفن همراه در ایالات متحده به خود اختصاص می‌دهد اما اپل به سرعت در حال کاهش اختلاف هزینه های تبلیغاتی خود با سامسونگ است.
 
 
به نقل از سلولار، بنا به اعلام کانتار مدیا، 7 شرکت اصلی تولید کننده گوشی بالغ بر 1.3 میلیارد دلار در سال 2013 در ایالات متحده برای تبلیغات محصولات خود هزینه کرده‌اند که نسبت به سال 2012 بیش از 33 درصد افزایش داشته است.
 
همچنین میزان سرمایه گذاری شرکت‌ها در تبلیغات مرتبط با صنعت گوشی و شبکه 9 درصد افزایش یافته است که در مقایسه با رشد 0.9 درصدی تبلیغات صنعتی در این کشور از شتاب بیشتری برخوردار بوده است.
 
در همین حال شرکت اپل با افزایش سرمایه گذاری خود بر تبلیغات توانسته است فاصله 68 میلیون دلاری خود در هزینه های تبلیغاتی با سامسونگ در سال 2012 را به 12 میلیون دلار در سال 2013 کاهش دهد.
 
البته حجم هزینه های تبلیغاتی سامسونگ در سال 2013 به 363 میلیون دلار کاهش یافته است  و این در حالی است که اپل هزینه های تبلیغاتی خود را بالغ بر 5 درصد افزایش داده است.
 
شرکت نوکیا نیز در سال 2013 معادل 221 میلیون دلار هزینه تبلیغات محصولات خود کرده است که حجم قابل توجهی از این میزان مربوط به زمانی است که فروش آن به مایکروسافت اعلام و نهایی شده بود. 
 
 

​​