تلفن همراه

اجرای یکسان سازی تعرفه مکالمه همراه اول از ابتدای اردیبهشت 93

منبع: ایرنا
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار گفت: طرح یکسان سازی تعرفه مکالمه سیم کارت های دائمی و اعتباری همراه اول از ابتدای اردیبهشت ماه آینده عملیاتی می شود.
 
وحید صدوقی عصر دوشنبه در حاشیه افتتاح فروشگاه مرکزی شرکت ارتباطات سیار در جمع خبرنگاران افزود: در مرحله اول اجرای یکسان سازی قصد افزایش تعرفه ها را نداریم و در مرحله دوم که زمان آن هنوز مشخص نیست، افزایش نرخ احتمالی اعمال خواهد شد.
 
وی با اشاره به مصوبه اخیر کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات ادامه داد: بر اساس تصمیمات گرفته شده نرخ مکالمات سیم کارتهای دائمی بعد از اجرای یکسان سازی دقیقه ای 592 ریال و اعتباری 892 ریال خواهد بود.
 
صدوقی با بیان این که، در حال حاضر نرخ مؤثر مکالمه سیم کارت اعتباری در داخل شبکه 731 ریال است با تشریح آخرین وضعیت تعداد مشترکان این اپراتور گفت: هم اکنون تعداد مشترکان رجیستر شده همراه اول از 64 میلیون عبور کرده و تعداد مشترکان فعال در هر لحظه نیز از 40 میلیون مشترک بیشتر شده و در حال حاضر تعداد مشترکان دائمی نیز از 17 میلیون مشترک عبور کرده است.
 
مدیر عامل شرکت ارتباطات سیار درباره پوشش نامناسب برخی نقاط تلفن همراه، اظهار داشت: در رابطه با پوشش تلفن همراه در شهرستانها مشکل نداریم و این مشکل مربوط به برخی نقاط تهران است.
 
وی اضافه کرد: در حال حاضر دکل های زیادی برای نصب داریم که در حال پیگیری از مراکز ذیربط از جمله شورای اسلامی شهر و روستای استان تهران هستیم.
 
مدیر عامل همراه اول همچنین در خصوص هزینه پیامک های ارسالی رییس جمهوری نیز گفت: اظهار نظر وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در این زمینه کامل و جامع بود.
 
محمود واعظی وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در خصوص پیامک نوروزی رییس جمهور گفته بود که نهاد ریاست جمهوری هزینه ای برای پیامک های نوروزی پرداخت نکرده است.

​​