تلفن همراه

آیا پروژه Ara تنها به گوشی‌های هوشمند خلاصه می‌شود؟

پروژه Ara گوگل مانند یک نوزاد تازه متولد شده در دنیای فناوری و سرشار از ظرفیت و استعداد است که با هر چیزی قابلیت سازگاری دارد.
 
به گزارش دیجیکالا از انگجت، پروژه Ara گوگل در حال تمرکز بر روی ساخت اسمارت‌فون های ماژولاری است که می‌تواند دنیای صنعت را دگرگون کند. اما آیا این پروژه، غیر از اسمارت‌فون در ساخت دیگر وسایل نیز می‌تواند کاربردی داشته باشد؟
یکی از مسئولان توشیبا که در پروژه Ara با گوگل همکاری می‌کند، دورنمای آینده‌ی این پروژه در شرکت توشیبا را تنها به ساخت اسمارت‌فون محدود نمی‌داند و این شرکت برنامه‌هایی برای استفاده از این ماژول‌ها در تولید وسایل دیگری نیز دارد.
 
شاردول کازی، نایب‌رییس ارشد توشیبا ادعا می‌کند که دستگاه‌هایی چون ساعت‌های هوشمند نیز از مزیت ماژولاری بودن بهره‌مند هستند و می‌توان با سر هم کردن امکانات مختلفی که دوست دارید، یک ساعت هوشمند قدرتمند و دلخواه برای خود بسازید!
در کنفرانس Ara Developer Conference، کازی اسلایدی نشان داد که یک ماژول را چگونه می‌توان از یک گوشی هوشمند برداشت و در یک ابزار پوشیدنی قرار داد. مثالی که آقای کازی از آن استفاده کرد مربوط به استفاده از تکنولوژی پیدا کردن موقعیت9 سنسوره و استفاده از فناوری Bluetooth LE بود، اما به هیچ‌وجه به معنی محدودیت برای توسعه‌دهندگان این پروژه نیست و آنها می‌توانند تخیل خود را به هر کجا می‌خواهند ببرند!
 
کازی همچنین گوشزد کرد که این طرح فعلا در حد ایده است و به مرحله‌‌ی توسعه نرسیده است؛ ولی همین طرح نیز سازگاری این پلتفرم را با انواع ایده‌ها و تخیلات توسعه‌دهندگان نشان می‌دهد. پس دور نیست زمانی که تبلت‌ها، ساعت‌های هوشمند و یا شاید وسایلی بسیار بزرگتر را در پلتفرم ماژولاری ببینیم.

​​