تلفن همراه

نخستین گوشی آمازون فصل دوم امسال عرضه می‌شود

شرکت آمازون صاحب بزرگترین فروشگاه آنلاین جهان قصد دارد نیمه دوم سال جاری میلادی نخستین گوشی هوشمند خود را روانه بازار کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، روزنامه وال‌استریت ژورنال در تازه‌ترین گزارش خود به نقل از منابع آگاه داخلی نوشت که اقدام جدید آمازون برای ورود به بازار سخت‌افزاری بخشی از تصمیمات آن برای رقابت با شرکت‌های اپل و سامسونگ محسوب می‌شود.
 
گزارش منتشر شده اعلام می‌کند که شرکت آمازون نخستین گوشی هوشمند خود را پایان ماه ژوئن معرفی خواهد کرد و عرضه این محصول از ماه سپتامبر آغاز خواهد شد تا کاربران در تعطیلات پایان سال جاری میلادی بتوانند آن را خریداری کنند.
 
این گوشی هوشمند فناوری ردیاب ویژه‌ای را در خود جا داده است و شامل چهار دوربین مجزای جلویی یا حسگر تصویری می‌شود تا تصاویر را به صورت سه‌بعدی به نمایش بگذارد.
هنوز طراحی اصلی گوشی و قیمت نهایی آن مشخص نشده است و منابع آگاه توضیح داده‌اند که آمازون برای عرضه این محصول موارد مختلفی را می‌سنجد.
 
گفته می‌شود که آمازون چند گروه توسعه دهنده نرم‌افزاری و سخت‌افزاری را به کار گرفته و به کمک آن‌ها گروه ویژه‌ای تشکیل داده است تا گوشی خود را متحول کند. این افراد در یک هتل مخصوص حضور دارند و هر یک از اتاق‌های محل اقامت آن‌ها توسط نیروهای امنیتی کنترل می‌شود.
 

​​