تلفن همراه

مدیرعامل مخابرات: تعرفه‌ تلفن ثابت از اول فروردین‌ تغییر کرد!

منبع: ایسنا

تعرفه‌ی مکالمه‌های مردم با تلفن ثابت از اول فروردین‌ماه امسال با نرخ جدید محاسبه شده و مدیر عامل مخابرات ایران تاکید دارد که این تغییر به نفع مشترکان است.

مظفر پوررنجبر در ارتباط با تغییر تعرفه تلفن‌های ثابت اظهار کرد: اکنون محاسبه‌ای نداریم که با اعمال شیوه‌ی جدید هزینه‌های مردم تا چه اندازه تغییر می‌کند، اما این را می‌دانیم که این تغییرات به نفع مردم است.
 
وی هم‌چنین عنوان کرد: قرار بوده مصوبه‌ی تغییر تعرفه‌ها به ما ابلاغ شود و ما منتظر این مصوبه هستیم و پس از رسیدن آن تعرفه‌های تلفن ثابت از تاریخ اول فروردین‌ماه امسال تغییر خواهد کرد البته آبونمان مربوط به هم‌کدی از زمان اجرای طرح هم‌کدسازی دریافت می‌شود.
 
مدیر عامل مخابرات ایران با تاکید مجدد بر این‌که با این شیوه هزینه‌های مشترکان افزایش پیدا نمی‌کند و تنها ساختار محاسبه تغییر می‌کند، یادآور شد: از این پس هزینه‌ی هر دقیقه تماس درون‌استانی 30 ریال، بین‌استانی 330 ریال و ثابت و همراه 625 ریال خواهد بود.
 
وی در پاسخ به این‌که پیش از این چند درصد تماس‌های مشترکان، شهری و چند درصد آنها بین‌شهری بوده اظهار کرد: آماری در این زمینه نداریم و باید این ارقام محاسبه شوند چرا که تاکنون همه چیز منوط بر اعلام سازمان تنظیم مقررات ارتباطات بوده و از آنجا که این سازمان هنوز اعلام نکرده است که این مصوبه از چه قرار خواهد بود، ممکن است با هر جمله ما تغییری در این مصوبه ایجاد شود.
 
اما پورنجبر درباره این‌که زمانی گفته بود قرار نیست مخابرات ضرر کند، گفت: اگر تعرفه‌های مردم کاهش پیدا کند، ترافیک و میزان مصرف بالاتر می‌رود و به این دلیل که ما خدمت ارزان‌تری ارائه می‌کنیم تقاضا بیشتر می‌شود.
 
مدیر عامل مخابرات ایران هم‌چنین یادآور شد: با اجرای این شیوه تعداد کدهای بین‌شهری از 990 کد به 31 کد کاهش پیدا خواهد کرد.

​​