تلفن همراه

گوشی سه‌‌بُعدی دنیای همراه را زیر و رو می‏کند

منبع: Fars News
با انتشار جزئیات تازه در مورد گوشی هوشمند همراه آمازون برخی صاحب‌نظران اظهار کرده‏اند که این محصول تجربه کاربری تلفن همراه در جهان را متحول خواهد کرد.
این گوشی که با قابلیت پخش تصویر به‌طور سه‌بُعدی مورد توجه قرار گرفته از مزیت مهم دیگری نیز برخوردار است. این گوشی با استفاده ترکیبی از امکانات دوربین‌ها، حسگرها و نرم‌افزاری ویژه دریافت فرامین کاربر با حرکات دست و صورت را ممکن می‏کند.
 
علاوه‌بر این در صورت حرکت دادن و کج کردن این گوشی در جهات مختلف، اطلاعات متنوعی روی نمایشگر آن ظاهر می‏شود، بدون آنکه برای این کار نیازی به لمس گوشی یا ضربه زدن به آن باشد.
به عنوان مثال می‏توانید گوشی را به گونه‌ای تنظیم کنید که به دنبال مختصری کج کردن ایمیل و برنامه تقویم آن ظاهر شود و اگر این کج کردن را بیشتر کنید برنامه نقشه گوشی ظاهر شود و با تداوم این روند خدمات متنوع دیگری در دسترس قرار بگیرد.
قرار است همین روش برای استفاده از امکانات مرورگرهای اینترنتی به‌کار رود و از کج و راست کردن گوشی برای انتقال از صفحه‌ای به صفحه دیگر استفاده شود. علاوه‌بر این می‏توان از دوربین‏های این گوشی برای تبدیل عکس گرفته شده از یک متن یا نشانه به یک یادداشت استفاده کرد.
این گوشی تا 2 ماه آینده در دسترس علاقه‌مندان قرار خواهد گرفت، هر چند قیمت و جزئیات مربوط به عرضه آن هنوز اعلام نشده است.

​​