تلفن همراه

لیست پرفروش‌ترین گوشی‌های هوشمند جهان در فوریه 2014

این طور که شرکت Counterpoint در آخرین گزارش خود برای ماه فوریه از سال جاری میلادی توضیح داده است، آیفون 5S اپل همچنان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در بازار جهانی محسوب می‌شود.
در فوریه 2014 گوشی هوشمند آیفون 5C در رتبه دوم لیست قرار داشته است تا پس از مدل 5S عنوان پرفروش‌ترین گوشی هوشمند در بازار جهانی را از آن خود کند که مهم‌ترین اتفاق در این زمینه را می‌توان کاهش قابل ملاحظه قیمت این محصول دانست.
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اما گوشی‌های هوشمند Galaxy S4 و Note 3 سامسونگ نیز در رتبه‌های سوم و چهارم قرار دارند و با وجود آنکه مدل Galaxy S4 در پایان چرخه حیات خود به سر می‌برد، همچنان پرفروش است و مدل Note 3 نیز به واسطه نمایشگر بزرگ، کیفیت بالا و طراحی جذاب خود توانسته است مشتریان زیادی را در آسیا به سمت خود جذب کند.
اما بزرگترین شگفتی در این لیست مربوط به شرکت چینی Xiaomi و دو محصول جدید آن می‌شود که نام آن‌ها در لیست 10 گوشی پرفروش جهان در ماه فوریه به چشم می‌خورد.
از 10 گوشی هوشمند پرفروش جهان 5 دستگاه را سامسونگ ساخته است و سه عنوان هم مربوط به شرکت اپل می‌شود. اما شرکت تازه‌وارد Xiaomi توانسته است دو عنوان از این لیست ده‌تایی را به خود اختصاص دهد. شرکت‌های ال‌جی و سونی نیز هر کدام تنها با یک مدل نام خود را در لیست 20 گوشی هوشمند برتر جهان در ماه فوریه جا داده‌اند.
شرکت نوکیا با سه گوشی 105، 108 و 208 توانسته است عنوان سه گوشی معمولی پرفروش در بازار جهانی را از آن خود کند.
لیست 10 گوشی‌های هوشمند پرفروش در ماه فوریه از سال 2014 میلادی به قرار زیر اعلام شده است:
 
1- گوشی هوشمند آیفون 5S اپل
2- گوشی هوشمند آیفون 5C اپل
3- گوشی هوشمند Galaxy S4 سامسونگ
4- گوشی هوشمند Galaxy Note 3 سامسونگ
5- گوشی هوشمند آیفون 4S اپل
6- گوشی هوشمند Galaxy S4 Mini سامسونگ
7- گوشی هوشمند Xiaomi Hongmi Redrice
8- گوشی هوشمند Galaxy S3 سامسونگ
9- گوشی هوشمند Galaxy S3 Mini سامسونگ
10- گوشی هوشمند Xiaomi MI 3
 

​​