فناوری اطلاعات

ارزش بازار جهانی IT در سال 2014 به 3.8 تریلیون دلار می‌رسد

مرکز تحقیقاتی گارتنر در جدیدترین گزارش خود توضیح داد که با بهبود وضعیت اقتصادی جهان، میزان سرمایه‌گذاری در صنعت جهانی IT در سال 2014 میلادی به 3.8 تریلیون دلار می‌رسد که این رقم نسبت به پول پرداخت شده در این صنعت طی سال 2013 میلادی رشد 3.2 درصدی را نشان می‌دهد.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، "ریچارد گوردون"(Richard Gordon) مدیر تحقیقات گارتنر در این خصوص گفت: «شرکت‌ها و سازمان‌ها در سراسر جهان با بهبود شرایط اقتصادی مواجه شده‌اند و بار دیگر تمایل دارند در حوزه فناوری هزینه کنند و برای بهبود وضعیت کاری خود از فناوری‌های جدید پشتیبانی کنند. در این میان، کاربران هم بیش از سال قبل دستگاه‌های الکترونیکی جدید خریداری خواهند کرد. پیش‌بینی می‌شود که در این سال کالاهای فناوری با قیمت ارزان‌تر عرضه شوند و فناوری‌های نوین به صورت گسترده‌تر عرضه شود».
 
پیش‌بینی شده است که میزان پرداخت پول در بازار جهانی دستگاه‌های الکترونیکی شامل رایانه‌های شخصی، رایانه‌های فوق‌همراه، تلفن‌های همراه و رایانه‌های لوحی در سال 2014 با رشد 4.4 درصدی به 689 میلیارد دلار برسد.
 
بخش سیستم‌ها و مراکز داده در سال 2014 میلادی رشد 2.3 درصدی را تجربه می‌کند تا با این اتفاق 143 میلیارد دلار در این حوزه پول پرداخت شود.
در بخش نرم‌افزارهای سازمانی میزان افزایش پرداخت پول و سرمایه‌گذاری نسبت به سال 2013 میلادی 6.9 درصد گزارش شده است تا ارزش این بازار در سال 2014 میلادی 320 میلیارد دلار محاسبه شود.
مرکز تحقیقاتی گارتنر همچنین پیش‌بنی کرده است که ارزش بخش خدمات IT نیز با رشد 4.6 درصدی نسبت به سال 2013 به 964 میلیارد دلار می‌رسد. 
 
همچنین، میزان پول پرداخت شده در صنعت جهانی مخابرات طی سال 2014 میلادی 1.3 درصد نسبت به سال قبل رشد می‌کند تا با این اتفاق ارزش این بازار 1.655 تریلیون دلار محاسبه شود.
 

​​