تلفن همراه

وجود اختلالات نرم‌افزاری شدید در Galaxy S5 تایید شد

گزارش‌های رسید که حفره امنیتی کاملا جدی در سیستم نرم‌افزاری گوشی هوشمند Galaxy S5 سامسونگ را نشان می‌دهد که می‌تواند دوربین دیجیتالی این دستگاه را به طور کامل قفل کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، اخبار منتشر شده از سوی مراکز توسعه‌دهنده نرم‌افزار مثال‌هایی را نشان می‌دهد که در آن کاربر به محض باز کردن ابزار مربوط به دوربین دیجیتالی با پیغام "هشدار: خرابی دوربین" مواجه شده و سپس دوربین از ادامه فعالیت بازایستاده است.
 
لازم به ذکر است که تلاش کاربران برای بازگرداندن بخش‌های داخلی گوشی به حالت کارخانه‌ای و اصلی هم نتوانسته است باعث رفع مشکل دوربین Galaxy S5 شود.
 
کارشناسان می‌گویند که تنها روش حل مشکل یاد شده پس دادن گوشی به شرکت سامسونگ و تعمیر آن است. زیرا این اختلال نرم‌افزاری جدی‌تر از آن است که کاربر به تنهایی بتواند آن را برطرف کند.
 
بررسی کارشناسان در مورد این اختلال نرم‌افزاری شدید و بروز مشکلات عدیده نشان می‌دهد که بخش سخت‌افزاری گوشی نیز برخی کدهای اشتباه را شامل می‌شود و در نهایت باعث می‌شود تا بخش سخت‌افزاری دستگاه به طور کامل از کار بیفتد.
 
لازم به ذکر است که شرکت مخابراتی Verizon Wireless در آمریکا وجود این اختلال نرم‌افزاری بزرگ را تایید کرد و توضیح داد که تلاش خود را برای حل این مشکل آغاز کرده است و در صورت عدم توانایی برای تعمیر، دستگاه را تعویض می‌کند.
 

​​