اپراتورها

معاون جدید رگولاتوری: موافقت با پالس 58.71 ریال برای جبران همکدی تلفن ثابت در سال‌ 91 و 92 بوده!

معاون رگولاتوری گفت‌: کمیسیون تنظیم مقررات با اصلاح مصوبه قبلی 900 تومان آبونمان همکدی به علاوه حداقل 150 پالس کارکرد با نرخ پالس 44.7 ریال را با هر پالس 58.71 برای محاسبه قبوض سال‌های 91 و 92 جایگزین کرده است.
 
 
 
 
صادق عباسی شاهکوه در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که چرا با گذشت دو سال، کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات تعرفه غیرقانونی 58.71 ریال به ازای هر پالس را برای سال‌های 91 و 92 قانونی اعلام کرده، اظهار داشت: کمیسیون با این کار مصوبه قبلی را اصلاح کرده است.
 
معاون بررسی‌های فنی و صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی گفت: طبق مصوبه قبلی کمیسیون که در ابتدای دولت یازدهم دستور  توقف آن صادر شد، آبونمان هم‌کدی 900 تومان تعیین شده بود و برای قبوض کم‌کارکرد معادل 150 پالس در قبض منظور می‌شد.
 
وی ادامه داد: به این ترتیب حداقل قبض یک تلفن که حتی استفاده‌ای از آن نمی‌شد، 1600 تومان بود و مبلغ آبونمان نیز برای همه از جمله یک شهرنشین یا روستایی یکسان در نظر گرفته شده بود.
 
عباسی شاهکوه تصریح کرد: بنابراین هدف کمیسیون تنظیم مقررات، اصلاح مصوبه قبلی بوده است که با این بازنگری آبونمان به صورت پلکانی تعیین و حداقل 150 پالس حذف شد.
 
 

​​