تلفن همراه

پیگیری گزارش‌های مردمی درباره رایتل در کمیسیون فرهنگی مجلس

رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر مردم در زمینه برقراری ارتباط تصویری با رایتل گزارش بدهند کمیسیون فرهنگی این موضوع را پیگیری و با آن برخورد می‌کند.
 
 
حجت‌الاسلام نصرالله پژمانفر رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، در خصوص بررسی مجدد ارتباط تصویری رایتل در کمیسیون فرهنگی مجلس اظهار داشت: وزارت ارتباطات اجازه دادن مجوز تصویری به رایتل را ندارد.
وی ادامه داد: شورای عالی فضای مجازی باید در مورد موضوع رایتل اظهارنظر کند ضمن اینکه کمیسیون فرهنگی نسبت به این موضوع بررسی‌هایی انجام داده بود و به این دلیل که پیوست فرهنگی ارائه نشده بود، اجازه نداد که مجوز تصویری به رایتل داده شود.
رئیس کارگروه هنر، رسانه و گردشگری کمیسیون فرهنگی مجلس افزود: از شورای عالی فضای مجازی هنوز پیوست فرهنگی رایتل تأیید نشده است لذا اگر چنین کاری صورت گیرد و کسی با رایتل ارتباط تصویری برقرار کند، خلاف قانون است و با این موضوع برخورد قانونی صورت می‌گیرد.
حجت‌الاسلام پژمانفر در پایان گفت: اگر کسی توسط سیم کارت رایتل ارتباط تصویری برقرار کند، خلاف قانون است و اگر مردم در این زمینه گزارش بدهند قطعاً کمیسیون فرهنگی با آن برخورد می‌کند ضمن اینکه ما گزارشی در این مورد ندیده‌ایم.
به گزارش تسنیم، هفته گذشته کمیسیون فرهنگی مجلس در یکی از جلسات خود به بررسی فعالیت مجدد رایتل در زمینه ارتباط تصویری پرداخته بود. حجت‌الاسلام سید علی طاهری سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس شورای اسلامی در گفت‌وگو با خبرنگار پارلمانی خبرگزاری تسنیم، گفته بود: این صحبت از مسئولان مربوطه شنیده شد که وزارت ارتباطات اخیراً مجوزی به رایتل برای ارتباط تصویری داده که اگر این سخن صحت داشته باشد، این برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی است. سال گذشته شورای عالی فضای مجازی پس از بحث و بررسی‌های فراوان و استفتاء از مراجع تقلید بحث ارتباط تصویری رایتل را ممنوع اعلام کرده بود.
سخنگوی کمیسیون فرهنگی مجلس گفت: اگر این سخن صحت داشته باشد و وزارت ارتباطات مجوز داده باشد، حتماً باید توضیح دهند که چرا برخلاف مصوبه شورای عالی فضای مجازی به ارتباط تصویری رایتل مجوز داده است.

۱ دیدگاه


​​