تلفن همراه

MTN در فهرست شرکت‌های برتر دنیا قرار گرفت

گروه MTN تنها شرکت آفریقای جنوبی است که در فهرست شرکت‌های برتر دنیا قرار گرفته است. در این فهرست شرکت‌های برتر بین‌المللی در هر صنعت، توسط تحلیلگران گروه CT که شرکت چند ملیتی آمریکایی در ارائه خدمات مالی است، انتخاب می‌شود.
 
به گزارش آژانس خبری صنعت ارتباطات (سینا)، شرکت‌های موجود در این فهرست باید دارای ارزش بازار بیش از ۳۰ میلیارد رند بوده، از لحاظ سهم بازار در قسمت مربوطه در میان سه شرکت برتر باشند و ضمن خدمات‌رسانی در سطح جهانی، از مدل کسب‌وکار بلند مدت و پایدار برخوردار باشند.
 
سیفیسو دابنگووا، رئیس و مدیرعامل گروه MTN، معتقد است: قرار گرفتن در این فهرست مایه خوشبختی و فروتنی است؛ بخصوص آنکه این مهم با بیستمین سالگرد راه اندازی MTN مصادف شده است. این موفقیت در سطح جهانی بیانگر این است که نقش ما در این صنعت از اهمیت ویژه‌ای برخوردار است.
 
در این فهرست نام MTN در کنار شرکت‌های بزرگ و معتبر دیگری مانند اپل، گوگل، فیسبوک و مایکروسافت دیده می‌شود. فعالیت در ۲۱ کشور و اپراتور برتر بودن در ۱۵ کشور محل فعالیت و دومین اپراتور برتر در سایر بازارها از دلایل قرار گرفتن MTN در این فهرست است.
 
بر اساس گفته‌های دابنگووا، MTN شرکتی پیشروست و همواره در صدد یافتن راه‌هایی برای ارتقای ارزش برای سهامداران و بهبود زندگی مشتریان از طریق ارائه فناوری‌های جدید می‌باشد. به اعتقاد وی این عامل یکی از دلایل اصلی موفقیت کنونی شرکت است.
 
MTN پس از دریافت پروانه فعالیت در آفریقای جنوبی در سال ۱۹۹۴، صدها میلیارد رند در زمینه دریافت مجوز و شبکه‌های پیشرفته سرمایه‌گذاری کرده است و در حال حاضر به ۱/۲۱۰ میلیون نفر در ۲۲ کشور در آفریقا و منطقه خاورمیانه خدمات ارائه می‌نماید. در ابتدا خدمات گروه محدود به خدمات صوتی و پیام‌رسانی بود؛ اما در حال حاضر خدمات بسیاری شامل خدمات ارتباطی نوآورانه، محتوا و سرگرمی به مشتریان ارائه می‌شود.

​​