گوشی

حکم فیلتر واتزاپ به وزارت ارتباطات ابلاغ شد

منبع: Fars News

در حالی که روز گذشته یک مقام رسمی در کارگروه تعیین مصادیق محتوای مجرمانه از تصویب قطعی مسدود شدن واتس‌آپ خبر داده و این دستور نیز برای اجرا به وزارت ارتباطات ابلاغ شده، اما زمانی برای اجرای آن تعیین نشده است.

 
روز گذشته دبیر کمیته تعیین مصادیق محتوای مجرمانه در گفت‌وگو با فارس گفت: در یکی از آخرین جلسات کمیته برای فیلترینگ نرم‌افزار واتس آپ گرفته شده است و این تصمیم اتخاذ شده و به تصویب هم رسیده است اما هنوز تصمیم برای زمان اجرای فیلترینگ گرفته نشده است.
 
امروز هنوز دسترسی به این نرم‌ افزار ارتباطی امکان‌پذیر است و از این رو گویا هنوز تصمیمی برای اجرای این تصمیم اتخاذ نشده است.
 
امروز نیز یک عضو دیگر این کارگروه گفت: دلیل فیلتر شدن این برنامه کاربردی تلفن همراه شرایط اجتماعی بود که کارگروه برای آینده در مورد این اپلیکیشن پیش بینی‌هایی می‌کرد.
 
وی می‌گوید: کارگروه پیش بینی می‌کرد که در آینده ممکن است این برنامه ارتباط نزدیکی با فیسبوک ایجاد کند و در نسخه جدیدی که از آن ارائه می شود، مشکلاتی برای ما ایجاد شود.
 
علاوه بر این یک مقام آگاه در خصوص عدم اجرای این مصوبه، گفت: این مصوبه برای اجرا به وزارت ارتباطات ابلاغ شده است و شرکت زیرساخت مصوبه را دریافت کرده اما هنوز برای اجرای آن زمانی اعلام نشده است.
 
 

​​