تلفن همراه

تکمیل قرارداد نوکیا و مایکروسافت: نوکیا مرد!

منبع: ایسنا
قرارداد هفت میلیارد و 500 میلیون دلاری نوکیا و مایکروسافت تکمیل شد و به این ترتیب تولید تلفن‌های همراه نوکیا متوقف شده است.
 
شرکت نوکیا اعلام کرد که فروش بخش تلفن‌های همراه این شرکت به ارزش پنج میلیارد و 440 میلیون یورو (هفت میلیارد و 500 میلیون دلار) به شرکت مایکروسافت به پایان رسید.
 
بدین ترتیب پرونده تلفن‌های همراه نوکیا که تا شش سال پیش بزرگترین تولیدکننده تلفن همراه جهان بود بسته شد و از این پس تلفن‌های همراه نوکیا تولید نخواهند شد.
 
نوکیا که در گذشته نه چندان دور بزرگترین تولیدکننده تلفن‌های همراه جهان بود با ورود تلفن‌های همراه هوشمند و پا به عرصه گذاشتن شرکت‌های قدرتمندی همچون سامسونگ به تدریج از گردونه رقابت خارج شد و این اتفاق در حالی می‌افتاد که نوکیا کمک بسیار بزرگی به اقتصاد فنلاند می‌کرد.
 
نوکیا برای برطرف کردن مشکلات خود مجبور شد تا در سال 2011 با شرکت مایکروسافت همکاری کند و بدین ترتیب سیستم عامل قدیمی این شرکت با سیستم عامل ویندوز فون مایکروسافت جایگزین شد.
 
به گزارش آسوشیتد پرس، نوکیا اعلام کرده است که از این پس تمام توان خود را بر خدمات نرم افزاری، نقشه‌کشی، شبکه‌سازی و پیشبرد فناوری متمرکز خواهد کرد.

​​