تلفن همراه

نوکیا و NTT هم به سراغ 5G رفتند

منبع: Fars News

دو شرکت نوکیا و NTT ژاپن از آغاز تحقیقات در مورد فناوری نسل پنجم تلفن همراه خبر داده‌اند، فناوری که سرعت دسترسی به خدمات دیتا بر روی گوشی‌ها را چند برابر می‌کند.

 به نقل از فرست پست، دو شرکت با صدور بیانیه مشترکی اعلام کرده اند که علاوه بر تحقیقات مشترک در این زمینه برای استاندارد کردن فناوری های نسل پنجم و طراحی سیستم ها و شبکه های سازگار با آن تلاش خواهند کرد.
 
سرعت تبادل داده در شبکه های نسل پنجم تلفن همراه بیش از 100 مگابیت بر ثانیه خواهد بود و برای رسیدن به این سرعت محدودیت های فنی زیادی باید برطرف شود. علاوه بر این باید موارد نیازمند نوسازی در شبکه های تلفن همراه نیز دقیقا مشخص شوند.
 
دو شرکت در بیانیه خود همکاری در این زمینه را گامی بلند برای تعریف مشخصات شبکه های همراه نسل جدید دانسته و تصریح کرده اند که شبکه نسل پنجم تلفن همراه علاوه بر انسان ها، ماشینها، وسایل الکترونیک و دستگاه های مختلف را نیز به یکدیگر متصل خواهد کرد.
 
نوکیا و ان تی تی همچنین در زمینه آینده سیستم‌های دسترسی به خدمات رادیویی نیز تحقیق کرده و به خصوص بر روی یافتن راه های استفاده بهتر از فناوری رادیویی بر روی طیف فرکانسی 70 گیگاهرتز متمرکز خواهند شد.
 
 

​​