لبه تکنولوژی

بازار ۱۸ میلیاردی فناوری‌های پوشیدنی سازمانی تا سال ۲۰۱۹

منبع: همکاران سیستم
فناوری‌های پوشیدنی این روز‌ها محبوبیت فراوانی دارند و پیش‌بینی می‌شود که در آینده نزدیک این قبیل فناوری‌ها وارد سازمان‌ها شوند. 
 
به گزارش وبسایت datamation فناوری‌های پوشیدنی از جمله عینک هوشمند Glass گوگل یا انواع ساعت‌های مچی که این روز‌ها هنوز به صورت گسترده عرضه نشده‌اند، قرار است طی چند سال آینده به صورت گسترده در سازمان‌ها مورد استفاده قرار گیرند. 
 
مرکز تحقیقاتی ABI Research بر اساس آخرین پیش‌بینی‌های خود گفته است که در سال ۲۰۱۹ میلادی دستگاه‌ها و فناوری‌های پوشیدنی سازمانی بازار به‌ارزش ۱۸ میلیارد دلار را در اختیار خواهند داشت. 
در طول این سال‌ها ارزش بازار جهانی فناوری‌های پوشیدنی با میانگین رشد سالانه ۱. ۵۶ درصد رشد خواهد کرد. با توجه به اینکه سازمان‌ها هم‌اکنون اهم فعالیت‌های خود را به دستگاه‌های موبایلی از جمله گوشی‌های هوشمند و رایانه‌های لوحی انتقال داده‌اند، مرکز تحقیقاتی ABI پیش‌بینی کرده است که از این پس فناوری‌های پوشیدنی به بخش جدایی ناپذیر ابزارهای موبایلی سازمانی تبدیل خواهد شد. 
 «جیسون مک‌نیکول» (Jason McNicol) مدیر مرکز تحلیل‌های سازمانی در شرکت تحقیقاتی ABI در این خصوص توضیح داد که «اگرچه فناوری‌های پوشیدنی به تازگی وارد بازار شده‌اند، اما سازمان‌ها استقبال گسترده‌ای از آن‌ها داشته‌اند». البته باید توجه داشت که همه فناوری‌های پوشیدنی که در حوزه سازمانی ساخته می‌شوند، قابلیت‌های یکسان را در خود جا نداده‌اند. 
او در ادامه افزود: «فناوری‌های پوشیدنی از جمله عینک‌های هوشمند و ابزارهایی که در مراکز پزشکی و درمانی مورد استفاده قرار می‌گیرند، سازگاری بیشتری با اهداف و برنامه‌های سازمانی دارند».

​​