تلفن همراه

همراه اول: امکان مهاجرت از نسل فعلی به 4 فراهم نیست

هم‌اکنون نیاز به نسل 4 در کشور مانند نیاز به نسل 3 فراگیر نیست و طی 1 تا 2 سال این نیاز ایجاد خواهد شد و اپراتور نیز آمادگی پیدا می‌کند.
قائم مقام مدیرعامل همراه اول
قائم مقام شرکت ارتباطات سیار ایران گفت: امیدواریم مجوز نسل 3 و 4 به یکباره صادر شود و هر اپراتور متناسب با طرح تجاری خود و بررسی بازار ترکیبی ،تکنولوژی‌ها را پیاده‌سازی کند.
 
حمیدرضا نیکوفر در گفت‌وگو با فارس، در پاسخ به این سوال که برای اعطای مجوز نسل 4 صحبت از نیمه دوم سال 93 بوده است، پیش بینی می‌کنید در چه ماهی این مجوزها ارائه شود، اظهار داشت: امیدواریم که همه این موارد (مجوز نسل 3 و 4) به یکباره اتفاق افتد و اپراتورها شروع به سرمایه‌گذاری کنند. به این معنی که یکباره تمام مجوزها داده شود و هر اپراتور متناسب با طرح تجاری خود و بررسی بازار ترکیبی از تکنولوژی‌ها را پیاده‌سازی کند.
 
قائم مقام همراه اول در پاسخ به این سوال که آیا می‌توان در شهریور 93 با گذر از نسل 3 مستقیم به نسل 4 گذر کرد، گفت: به دلیل پیچیدگی‌های تکنولوژی هنوز امکان این کار در ایران وجود ندارد. علاوه بر گرانی تجهیزات شبکه نسل 4، حتی گوشی‌های این نسل گران هستند.
 
وی ادامه داد: هم‌اکنون نیاز به نسل 4 در کشور مانند نیاز به نسل 3 فراگیر نیست و طی 1 تا 2 سال این نیاز ایجاد خواهد شد و اپراتور نیز آمادگی پیدا می‌کند.
 
 

​​