تلفن همراه

آسیا پسیفیک 1.7 میلیارد مشترک تلفن‌همراه دارد

آسیا پسیفیک یکی از پرسرعت‌ترین مناطق جهان در حوزه تلفن همراه محسوب می‌شود و در حالی که نیمی از مشترکان تلفن همراه جهان در این منطقه ساکن هستند، پیش‌بینی شده است که رشد صعودی آسیا پسیفیک در این صنعت تا سال 2020 میلادی به همین صورت ادامه پیدا کند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناروی اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، بر اساس گزارش جدید منتشر شده از سوی مرکز GSMA، تا پایان سال 2013 میلادی مجموع مشترکان تلفن همراه منطقه آسیا پسیفیک به بیش از 1.7 میلیارد نفر رسیده است که این رقم تقریبا حدود نیمی از 3.4 میلیارد مشترک تلفن همراه در سراسر جهان محاسبه می‌شود.
 
پیش‌بینی شده است که تعداد مشترکان تلفن‌همراه در منطقه آسیا پسیفیک از هم‌اکنون تا سال 2020 رشد سالانه 5.5 درصدی را تجربه کند و در آن زمان بیش از 2.4 میلیارد مشترک موبایلی در این منطقه حضور داشته باشند.
 
پیش‌بینی شده است که در این دوره زمانی تعداد مشترکان تلفن همراه تنها در منطقه صحرای آفریقا با سرعت بالاتر افزایش یابد.
 
 
"آنه بوروت"(Anne Bouverot) مدیر مرکز GSMA گفت: «آسیا پسیفیک در زمینه تعداد مشترکان تلفن‌همراه سریع‌تر از دیگر مناطق جهان به جلو حرکت می‌کند و در همین راستا نوآوری‌های مخابراتی در این منطقه بیشتر از دیگر نقاط جهان است. این اتفاق به دنبال رقابت هرچه بیشتر اوپراتورها و تعداد زیاد مردم صورت می‌گیرد».
 

​​