رگولاتوری

جهانگرد: وزارت ICT از توسعه خط و زبان فارسی در فضای مجازی حمایت می‌کند

توسعه خط و زبان بومی در فضای مجازی، یکی از موضوعات مهمی است که مورد توجه تمامی کشورها قرار گرفته و در کشور ما نیز این موضوع مورد توجه قرار گرفته و برنامه های مطرح در این حوزه، مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
 
به گزارش روابط عمومی و امور بین الملل سازمان فناوری اطلاعات ایران،‌ نصراله جهانگرد در نشست مشترک با مدیران جهاد دانشگاهی ضمن بیان این مطلب اظهار داشت: تولید محتوا و برنامه های کاربردی به زبان بومی و عرضه آن در بازارهای بین المللی،‌نقش بسیار موثری در ترویج فرهنگ و هویت ایرانی دارد.
 
وی افزود: وزارت ارتباطات از برنامه های موجود در جهت توسعه خط و زبان فارسی در چارچوب راهبردهای مقام معظم رهبری و دولت تدبیر و امید، حمایت می کند.
 
معاون وزیر ارتباطات، توسعه، بدون استفاده از فناوری اطلاعات را غیر ممکن دانست و تصریح کرد: دولت نقش ویژه ای برای حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در افزایش بهره وری و ایجاد اشتغال سریع و زود بازده قایل است.
 
وی ادامه داد: بر همین اساس،‌ طرح هایی که منجر به ارتقاء توانمندی کشور،‌توسعه اشتغال و افزایش ثروت به کمک ارتباطات و فناوری اطلاعات شود،‌ مورد حمایت قرار خواهند گرفت.
 
رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران افزایش مهارت های نیروی انسانی را از موضوعات بسیار مهم در این حوزه برشمرد و گفت: جهاد دانشگاهی می تواند نقش بسیار موثری در مهارت افزایی نیروی انسانی و همچنین ارتقاء توان در سطح بالای هرم نیروی انسانی داشته باشد.
 
وی وظیفه دولت را هموارسازی مسیر فعالیت بخش خصوصی و عمومی در جهت توسعه ارتباطات و توانمندسازی کشور دانست و تاکید کرد: می بایست به منظور تحقق اهداف پیش بینی شده در جهت افزایش اشتغال و ایجاد ثروت در کشور،‌ حضور فعالان حوزه ارتباطات و فناوری اطلاعات در بازارهای داخلی و بین المللی تقویت شود.

​​