لبه تکنولوژی

فقط یک‌پنجم ژاپنی‌ها از فناوری‌های نوین استقبال می‌کنند

اگرچه مردم ژاپن در یک کشور کاملا تکنولوژیک زندگی می‌کنند و آخرین فناوری‌های روز دنیا را در اختیار دارند، اما تنها یک‌پنجم کاربران اینترنتی این کشور اعلام کردند که از فناوری‌های نوین در آن احساس رضایت می‌کنند و تا آنجایی که می‌توانند این فناوری‌ها را مورد استفاده قرار می‌دهند.
 
 
به گزارش گروه اخبار خارجی آژانس خبری فناوری اطلاعات و ارتباطات (ایستنا)، مرکز تحقیقاتی GfK در جریان بررسی‌های جدید خود دریافت، یک‌پنجم ژاپنی‌ها بر این باورند که فناوری‌های نوین اصلا در حد و اندازه آن‌ها نیست و می‌بایست خدمات بهتری برای آن‌ها ارایه شود.
نتایج حاصل از این مطالعه نشان داد که فناوری‌ها،‌ خدمات و محصولات نوین تنها توجه 21 درصد کاربران اینترنتی ژاپن را به خود جلب می‌کند و این افراد تمام این خدمات را تا جایی که می‌توانند مورد استفاده قرار می‌دهند.
 
در مقایسه با این رقم، در منطقه آسیا پسیفیک شامل کشورهای استرالیا، ژاپن، تایوان، کره جنوبی، چین، اندونزی، هند و تایلند 29 درصد مردم از این فناوری‌های نوین استقبال می‌کنند و البته میانگین جهانی در این زمینه 32 درصد اعلام شده است.
در کشور ژاپن مردها بیش از زن‌ها فناوری‌های نوین را مورد استفاده قرار می‌دهند و طبق آمار موجود، یک‌سوم مردان اینترنتی ژاپن فناوری‌های نوین را مورد استفاده قرار می‌دهند که این رقم برای زن‌ها 11 درصد اعلام شده است.
 
همچنین گفته شده است که 38 درصد جمعیت آنلاین ژاپن بر این باورند که فناوری نوین باید نسخه به‌روز شده فناوری قبلی باشد تا مورد پسند آن‌ها واقع شود.
 

​​